Z ministrem o problemach samorządu

• Z ministrem o problemach samorządu. Minister w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dera, w piątek 4 marca, na zaproszenie starosty Tadeusza Chrzana, gościł w Powiecie Jarosławskim. Odpowiadający m.in. za kontakty z samorządami, min. Dera spotkał się ze starostami i wójtami z powiatów jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego i przeworskiego, by porozmawiać o barierach formalno-prawnych, które utrudniają funkcjonowanie samorządów. Podczas spotkania poruszono szerokie spektrum tematów, począwszy od systemu wyboru do samorządów, poprzez program 500+, realizację ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, po problemy związane z oświatą.

{gallery}2016_03_07_minister{/gallery}