Uhonorowani za zasługi dla obronności

• Uhonorowani za zasługi dla obronności. Uroczystość wręczenia złotych i srebrnych medali „Za Zasługi dla Obronności Kraju” odbyła się 11 marca w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Medale, nadawane przez Ministra Obrony Narodowej rodzicom, których trójka i więcej dzieci wzorowo pełniło służbę wojskową, odebrali matki i ojcowie żołnierzy z terenu Powiatu Jarosławskiego. Wręczali je Wojskowy Komendant Uzupełnień w Jarosławiu ppłk Leszek Przeszłowski, wicestarosta jarosławski Józef Szkoła oraz wiceburmistrz Wiesław Pirożek w asyście wójtów gmin, w których mieszkają dekorowani. Medalami odznaczono: z gminy Radymno – Helenę i Mariana Osikowiczów, Jana Buczana, Czesławę Białowąs, Marię i Zygmunta Szwedów, Marię i Leona Wojtowiczów, Genowefę Kowal, Zofię i Jana Brodę, Janinę Fedan, Marię i Józefa Pankiewiczów, Anielę i Stanisława Białowąsów, Annę Kędzierską, Stefanię Pareniak, Eugenię i Michała Batyckich; z gminy Chłopice – Helenę Bak, Krystynę i Stanisława Lonców, Halinę i Władysława Strójwąsów, Janinę Czyż, Felicję i Alfreda Niedochodowiczów oraz Helenę i Mieczysława Gomółczaków; z gminy Laszki – Halinę i Stanisława Nawłoków, z gminy Pruchnik – Jana i Marię Papałów, z gminy Jarosław – Irenę i Marka Drozdowiczów oraz Annę i Zygmunta Szymańskich, a z gminy Roźwienica – Zofię i Zbigniewa Wojdyłów oraz Czesławę i Tomasza Pilchów.

{gallery}2016_03_14_medale{/gallery}