E-informator dla gimnazjalistów

• E-informator dla gimnazjalistów. Z inicjatywy starosty jarosławskiego, Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu opracował e-informator pn. „Elektroniczny Edukacyjny Informator dla Gimnazjalisty”.  Ma on na celu dopomóc młodym ludziom w podjęciu niełatwej decyzji wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. W przewodniku znajdują się informacje o szkołach i placówkach, które prowadzi i nadzoruje Powiat Jarosławski, o dostępnych w nich kierunkach kształcenia, o realizowanych innowacjach i projektach dydaktycznych a także harmonogram przebiegu naboru w tym procedury naboru elektronicznego. Autorzy chcą w sposób szczególny wesprzeć wszystkich zainteresowanych, wymieniając czynniki jakie należy brać pod uwagę przy wyborze szkoły oraz udzielając konkretnych porad dotyczących  indywidualnej ścieżki edukacyjnej. W tym celu w przewodniku znajdują się narzędzia umożliwiające gimnazjaliście samodzielne zbadanie swoich predyspozycji zawodowych. Zamieszczona na stronie internetowej starostwa wersja elektroniczna Przewodnika została wybrana w drodze konkursu. Jej autorami są nauczyciele Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu, mgr inż. Łukasz Piś oraz mgr inż. Grzegorz Błasik. Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://informator.starostwo.jaroslaw.pl/ Informator dostępny jest także bezpośrednio ze strony internetowej Powiatu Jarosławskiego. Wystarczy kliknąć na baner "Oferta edukacyjna Powiatu Jarosławskiego".