XX sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

• XX sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Rada Powiatu Jarosławskiego na XX sesji, 30 marca 2016 r. zdecydowała o rozpoczęciu inwestycji w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Z budżetu Powiatu przeznaczono ponad 280 tys. zł na opracowanie koncepcji zadań inwestycyjnych dotyczących utworzenia i wyposażenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z lądowiskiem, rozbudowy i przebudowy budynku wielofunkcyjnego dla potrzeb bloku operacyjnego, oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego oraz modernizacji energetycznej budynków. Przyjęto Program Działania na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Jarosławskim na lata 2016 – 2021 oraz sprawozdanie za 2015 rok z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu z zestawieniem potrzeb w zakresie pomocy społecznej oraz efektów pracy organizatora rodzinnej pieczy zastępczej Powołano na nową kadencję 2016 – 2019 Radę Społeczną działająca przy Centrum Opieki Medycznej w składzie: Tadeusz Chrzan Przewodniczący, Józef Szkoła, Jan Żołyniak, Jacek Stańda i Grażyna Strzelec, jako przedstawiciel Wojewody Podkarpackiego. W dotychczasowym składzie rady zmienił się przedstawiciel Wojewody - Grażyna Strzelec zastąpiła Wiesława Krysteckiego. Jedną z uchwał Rada określiła zadania z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej, na które przeznaczyła środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznane w wysokości 1 937 620 zł na 2016 rok.   Wyznaczono także przedstawicieli Rady Powiatu do pracy w komisji konkursowej na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Przedmiotem obrad sesji było również powołanie doraźnej komisji Statutowej do spraw przygotowania projektu Statutu Powiatu Jarosławskiego, w której skład weszli, jako przewodniczący Józef Szkoła oraz członkowie Tatiana Kożak-Siara, Mariusz Trojak, Jacek Stańda oraz Bogusław Tkaczyk.