Aktywizacja osób bezrobotnych

• Aktywizacja osób bezrobotnych. Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu pozyskał ponad 2 mln złotych na aktywizację osób bezrobotnych. Są to środki rezerwy Funduszu Pracy na finansowanie programu na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej dla bezrobotnych powyżej 50 roku życia oraz dla bezrobotnych rodziców powracających na rynek pracy oraz bezrobotnych sprawujących opiekę nad osobą zależną. Formy aktywizacji w ramach programu przeznaczonego dla bezrobotnych powyżej 50 roku życia to roboty publiczne oraz wyposażenie/doposażenie stanowiska pracy. Realizowany jest od kwietnia 2016 r. do grudnia 2016 r. Kwota pozyskanych środków z rezerwy Funduszu Pracy na ten program wynosi 480 000,00 PLN. Pracodawcy szczegółowe informacje mogą uzyskać w PUP w Jarosławiu, pok. 101 (I piętro) tel. 16 621 21 88 wew. 117 lub 139, osoby bezrobotne zaś u swojego Doradcy Klienta w PUP w Jarosławiu.W przypadku bezrobotnych rodziców powracających na rynek pracy oraz bezrobotnych sprawujących opiekę nad osobą zależną program przewiduje: - roboty publiczne, - wyposażenie/doposażenie stanowiska pracy, - jednorazowe środki na działalność gospodarczą, - staż. Okres realizacji programu: kwiecień 2016 r. - grudzień 2016 r. Kwota pozyskanych środków z rezerwy Funduszu Pracy na ten program wynosi 1 525 000,00 PLNPracodawcy szczegółowe informacje mogą uzyskać w PUP w Jarosławiu, pok. 101 (I piętro) tel. 16 621 21 88 wew. 117 lub 139, osoby bezrobotne zaś u swojego Doradcy Klienta w PUP w Jarosławiu.

- roboty publiczne,

- wyposażenie/doposażenie stanowiska pracy,

- jednorazowe środki na działalność gospodarczą,

- staż.