• Szlachetna Paczka pracowników Starostwa Powiatowego w Jarosławiu - nowe informacje. W odpowiedzi na apel organizatorów akcji „Szlachetna Paczka” pracownicy Starostwa Powiatowego w Jarosławiu przeprowadzili w poniedziałek 6 grudnia zbiórkę i zdecydowali się wesprzeć jedną z zaproponowanych przez wolontariuszy rodzin. Z uzyskanych pieniędzy zakupiono produkty i upominki, wskazane przez samych obdarowanych, po to by ta pomoc była jak najbardziej konkretna i jednocześnie przydatna. Uwaga! Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę dorzucić kilka złotych (symbolicznie lub nieco więcej...) paczkę kompletujemy w Wydziale Promocji, Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej (p.121) do środy! Zachęcamy! W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy (lub tak jak to było w przypadku Starostwa Powiatowego – pracownicy urzędu) odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta. Szczegóły dotyczące akcji, w tym, jak dołączyć do Szlachetnej Paczki, co powinna zawierać przygotowana przez nas paczka, spis rodzin potrzebujących pomocy wraz z niezbędnym opisem ich sytuacji życiowej (w samym Jarosławiu i okolicach jest ich jeszcze w tej chwili 8, a 36 znalazło swoich darczyńców), dane kontaktowe wolontariuszy itp., znajdują się na stronie internetowej http://www.szlachetnapaczka.pl Wiadomość z ostatniej chwili: Dzięki Państwa wielkiemu, wielkiemu sercu wszystkie rodziny objęte "Szlachetną Paczką" w Jarosławiu i okolicach znalazły swoich darczyńców. Jesli ktoś jeszcze chce pomóc może dołaczyć sie do zbiórki w Starostwie Powiatowym - wybranej rodzinie chcemy kupić jeszcze specjalistyczny pionizator. Może dzięki wspólnemu wysiłkowi uda się to zrobić.