Kolejne dwie umowy na unijne projekty podpisane!

• Kolejne dwie umowy na unijne projekty podpisane!. Podpisano dwie kolejne umowy dotyczące projektów realizowanych przez Powiat Jarosławski dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Mowa o „Kompleksowej modernizacji energetycznej budynków oświatowo-wychowawczych Powiatu Jarosławskiego z wykorzystaniem OZE” (projekt wart ponad 11,5 mln zł, przy dofinansowaniu blisko 10 mln zł.) oraz „CKP kształci zawodowo. Wspieranie kompetencji kadr i uczniów Centrum Kształcenia Praktycznego w Jarosławiu” (dofinansowanie w wysokości blisko 360 tys. złotych). Przedstawiciele Powiatu Jarosławskiego, na czele z Tadeuszem Chrzanem, starostą jarosławskim umowy podpisali 15 grudnia w Wojewódzkim Urzędzie Pracy (CKP kształci zawodowo) oraz Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie (Kompleksowa termomodernizacja). Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowo-wychowawczych Powiatu Jarosławskiego z wykorzystaniem OZE dotyczy Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Centrum Kształcenia Praktycznego i będzie kosztować dokładnie 11 556 060,68 zł, przy 85% dofinansowaniu z RPO WP. To największa kwota dofinansowania unijnego z wszystkich złożonych wniosków na Podkarpaciu. – wyjaśnia Tadeusz Chrzan - Według planów prace rozpoczną się i zakończą w 2017 roku. Z kolei CKP kształci zawodowo. Wspieranie kompetencji kadr i uczniów Centrum Kształcenia Praktycznego w Jarosławiu to projekt, którego głównym celem jest poprawa jakości kształcenia w CKP w Jarosławiu. - Chodzi o wzmocnienie bazy edukacyjnej, dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb regionalnego i lokalnego rynku pracy, co w dalszym okresie czasu umożliwi łatwiejsze przechodzenie młodzieży z etapu edukacji do sfery zawodowej. – mówi starosta Chrzan. W ramach projektu za 397 531,25 zł (także przy 85% dofinansowaniu ze źródeł unijnych) jest m.in. realizacja staży i praktyk dla uczniów CKP, szkolenia i kursy dla uczniów oraz doposażenie pracowni. Będzie też zakupiony nowy samochód do nauki jazdy.

efrr

efs