Nowy dyrektor muzeum w Jarosławiu

• Nowy dyrektor muzeum w Jarosławiu. Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu ma nowego dyrektora. Został nim Łukasz Zagrobelny, wyłoniony podczas konkursu zorganizowanego pod koniec ubiegłego roku. Do tej pory był on pracownikiem wydziału promocji i rozwoju starostwa powiatowego w Jarosławiu, ale także bardzo aktywnym działaczem w zakresie utrwalania dziedzictwa kulturowego. Stowarzyszenie "Młody Mołodycz", którego jest prezesem znane jest m.in. z wydawnictwa "Kalendarza wielokulturowego" czy "Wirtualnej Izby Pamięci". W roku 2017 Stowarzyszenie zostało uhonorowane przez Zarząd Województwa Podkarpackiego nagrodą "NGO Wysokich Lotów" dla najlepszej organizacji pozarządowej. Spośród 5. kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu, 3. spełniło wymogi formalne. Komisja, po przesłuchaniu kandydatów, w tajnym głosowaniu zadecydowała o rekomendowaniu Zarządowi Powiatu Jarosławskiego na dyrektora jarosławskiego muzeum właśnie Łukasza Zagrobelnego, a Zarząd przychylił sie do tej rekomendacji, podejmując stosowną decyzję. Łukasz Zagrobelny ma wyższe wykształcenie techniczne, ukończył także studia podyplomowe z zakresu zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz szkołę liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.