„Przedwiośnie” jesienią! Narodowe Czytanie także w Jarosławiu.

• „Przedwiośnie” jesienią! Narodowe Czytanie także w Jarosławiu.. Już po raz kolejny włączamy się do udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, która odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości czytać będziemy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Wśród patronów tego wydarzenia jest także starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. Wspólne czytanie odbędzie się w sobotę, 8 września o godz. 10:00 na jarosławskim rynku (restauracja „Siwa Kurka”). Interpretację wybranych fragmentów zaprezentują przedstawiciele władz miasta i powiatu, zaproszeni goście, aktorzy teatru Baccalaureus, teatru „Kąt”, uczniowie, czytelnicy biblioteki i mieszkańcy miasta. Na tą specjalną okazję przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje: ·         okolicznościową inscenizację w wykonaniu uczniów SP nr 4 im. Stefana Żeromskiego; ·         ekspozycję wydań „Przedwiośnia”; ·         okolicznościowe zakładki; ·         możliwość opatrzenia specjalną pieczęcią Prezydenta RP własnych egzemplarzy powieści; ·         spotkanie przy kawie i ciastku. Wszystkich miłośników twórczości Stefana Żeromskiego zapraszamy do wspólnego czytania ulubionych fragmentów „Przedwiośnia”! Organizatorzy ·         Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu, ·         Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, ·         Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, ·         Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego, ·         Restauracja „Siwa Kurka”, Patronat honorowy: ·         Burmistrz Miasta Jarosławia; ·         Starosta Jarosławski; Patronat medialny: ·         Gazeta Jarosławska ·         Twoja TV (grupa medialna INFO) Info: MBP w Jarosławiu, własna.

Na tą specjalną okazję przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje:

·         ekspozycję wydań „Przedwiośnia”;

·         okolicznościowe zakładki;

·         spotkanie przy kawie i ciastku.

·         Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu,

·         Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu,

·         Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu,

·         Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego,

·         Restauracja „Siwa Kurka”,

Patronat honorowy:

·         Burmistrz Miasta Jarosławia;

·         Starosta Jarosławski;

Patronat medialny:

·         Gazeta Jarosławska

·         Twoja TV (grupa medialna INFO)

Info: MBP w Jarosławiu, własna.