Ogólnopolskie wyróżnienie dla scaleń prowadzonych w powiecie jarosławskim

• Ogólnopolskie wyróżnienie dla scaleń prowadzonych w powiecie jarosławskim. Powiat Jarosławski spotkało w ostatnim czasie duże wyróżnienie, jeśli chodzi o prowadzone prace scaleniowe, które są jednymi  z największych w Polsce. W uznaniu założeń do projektu scalenia gruntów w Boratynie (gm. Chłopice), minister rolnictwa Jan Ardanowski przyznał wyróżnienie w XII Ogólnopolskim Konkursie Jakości Prac Scaleniowych. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a stosowny dyplom został przekazany staroście jarosławskiemu Tadeuszowi Chrzanowi. Na scalenia gruntów w powiecie jarosławskim w ostatnich latach trafiło bez mała 54 mln złotych. Uzyskane pieniądze powiaty - beneficjenci unijnych środków na scalenia - wykorzystują zarówno na prace scaleniowe jak i na zagospodarowanie poscaleniowe. W pierwszym naborze wniosków, który odbył się w 2016 roku, podpisano 12 umów z 6 powiatami: jarosławskim, przeworskim, leżajskim, przemyskim, rzeszowskim i mieleckim na łączną kwotę ponad 137 mln złotych. - Wówczas do powiatu jarosławskiego na scalenia trafiło blisko 34 mln złotych, które zostały rozdysponowane na dwa zadania "Scalanie gruntów położonych w obszarze miasta Pruchnik" oraz „Scalanie gruntów położonych w obszarze wsi Jodłówka, gm. Pruchnik" - wyjaśnia starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. Z kolei w drugim naborze, w czerwcu 2018 roku, podpisanych zostało 5 umów z trzema powiatami: jarosławskim, przemyskim i rzeszowskim. W tym przypadku powiat jarosławski otrzymał do zagospodarowania 20 mln złotych na prace scaleniowe, które obejmują wioski Jankowice, Rzeplin i Boratyn. Więcej szczegółowych informacji o prowadzonych scaleniach dostępnych jest TUTAJ"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Więcej szczegółowych informacji o prowadzonych scaleniach dostępnych jest TUTAJ

unia scalenia