• Sesja podsumowująca V Konkurs Powiatowy „Energia odnawialna” w Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. . Nauczyciele z trzech Jarosławskich szkół ponadgimnazjalnych tj. Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych, Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących od wielu lat współpracują ze sobą podejmując różnego rodzaju działania promujące w regionie problematykę proekologiczną. Pedagodzy patrzą perspektywicznie na przyszłość środowiska naturalnego i zaszczepiają naszej młodzieży „ekologicznego bakcyla” w myśl zasady „czym skorupka za młodu ….”. Ostatni efekt ich działań był widoczny w dniu 6 kwietnia 2011r. w Zespole Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, gdzie odbyła się sesja podsumowująca V Konkurs Powiatowy „Energia odnawialna” pod patronatem Starosty Powiatu Jarosławskiego. Celem konkursu jest popularyzacja odnawialnych źródeł energii, sposobów jej wykorzystania i poszanowania zasobów naturalnych oraz promowanie odnawialnych źródeł energii w regionie. W tym roku wiodące hasło brzmiało ”Energia słońca”. W sesji udział wzięli: Pani Zofia Karwańska Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego, Pani Iwona Lis - Naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, Pan Janusz Burek – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, Pan Janusz Brzykowski – przedstawiciel regionalny firmy VIESSMANN oraz dyrektorzy szkół współorganizujących konkurs: Pan Tadeusz Panek - Dyrektor ZSD-GiL, Pan Marek Zawisza – Dyrektor ZSBiO i Pan Władysław Płoszaj – Dyrektor ZSSChiO oraz nauczyciele i uczniowie ze szkół biorących udział w konkursie. Gości przywitał dyrektor ZSSChiO Pan Władysław Płoszaj i krótko przedstawił historię działań na rzecz środowiska naturalnego nauczycieli trzech współpracujących szkół. Z kolei Pani Zofia Karwańska podkreśliła znaczenie organizowania tego typu konkursów dla rozwijania świadomości proekologicznej młodzieży. Po tym wystąpieniu Pan Janusz Brzykowski przedstawił prezentację na temat działalności firmy VISSMANN. Następnie nadszedł najbardziej oczekiwany moment ogłoszenia werdyktu jury. W tym roku mieli oni sporo pracy, gdyż konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Prace konkursowe były interesujące a w wielu przypadkach uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. 93 uczniów z 8 jarosławskich szkół ponadgimnazjalnych przygotowało 95 prac w kategoriach: prezentacja, esej i plakat. Jury w składzie: Ryszard Sławiński – nauczyciel ZSD-GiL  przewodniczący jury, Janina Falkowska - nauczyciel ZSBiO i Dorota Wierzbińska –Dubaj - wicedyrektor ZSSChiO nagrodziło 21 prac. W kategorii prezentacja I miejsce zajęła Małgorzata Makar z I LO , II miejsce zajęły egzekwo: Justyna Fluda z ILO i Katarzyna Wróbel z ZSOiZ, III miejsce zajęli egzekwo: Daniel Zagrobelny z ZSOiL, Piotr Sutkowy z ZSBiO i Łukasz Wilewski z ZSBiO. W kategorii esej I miejsce zajęła Monika Ciurko z I LO, II miejsce zajęła Katarzyna Śliwa z ZSD-GiL, a III miejsce zajęli egzekwo: Ewelina Bar z ZSD-GiL, Barbara Wilczak z ZSE i Jakub Wąs z ZSBiO. W kategorii plakat I miejsce zajął Dominik Małek z ZSLiT , II miejsce zajęła Wioletta Mikulec z ZSSChiO, a III miejsce zajęła Nikoletta Rusinkiewicz z ILO. Dodatkowo wyróżniono prace: Mateusza Królika z ZSBiO, Natalii Trojanowskiej z ZSSChiO, Reginy Wysockiej z I LO, Huberta Mrozowicza z ZSOiL, Sylwii Tomas z I LO, Moniki Micek z I LO i Rafała Szymańskiego z ZSLiT. Laureaci otrzymali dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu a zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymali dodatkowo książki przekazane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Jednak największą niespodziankę sprawiła zwycięzcom firma VISSMANN, która ufundowała trzy wycieczki do Berlina. Wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami zasponsorowanymi przez: Podkarpacką Agencję Energetyczną, firmę „Socha” i firmę „Sanakiewicz”. Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim osobom, które wsparły swą pomocą organizację konkursu i sesji podsumowującej, a uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jarosławskiego zapraszają do udziału w następnej edycji konkursu. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/485-sesja-podsumowuj%C4%85ca-v-konkurs-powiatowy-%E2%80%9Eenergia-odnawialna%E2%80%9D-w-zespole-szk%C3%B3%C5%82-spo%C5%BCywczych-chemicznych-i-og%C3%B3lnokszta%C5%82c%C4%85cych-w-jaros%C5%82awiu#sigProIda2bec9f750 Organizatorzy konkursu.

Organizatorzy konkursu.