Inwestycja w Michałówce na finiszu

• Inwestycja w Michałówce na finiszu. Zakończyła się budowa mostu w Michałówce w pow. jarosławskim. W najbliższych dniach zostanie on oddany do użytku. Ponad 50 procent środków na budowę mostu pochodziło z rezerwy ministerstwa infrastruktury. Zobaczcie krótką rozmowę ze starostą jarosławskim Tadeuszem Chrzanem na temat mostu w Michałówce. Jest dostępna TUTAJ Nowy most o nośności 40 t. będzie długości 75 metrów, szerokości blisko 10 m. i dodatkowo z chodnikiem. Przed jego budową oddano do użytku przeprawę zastępczą i wyburzono stary most. Prace dotyczyły także 225 metrów dróg dojazdowych do mostu. Budowa mostu kosztowała ponad 7 milionów złotych. Jej sfinansowanie było możliwe dzięki otrzymaniu pieniędzy z rezerwy ministra infrastruktury i budownictwa oraz z Powiatu Jarosławskiego i Gminy Radymno. Standardowo w takich przypadkach ministerstwo dokłada 50% wysokości kosztów. Tym razem ta kwota jest wyższa o ponad 500 tys. złotych i wyniosła dokładnie 4 mln 76 tys. złotych. Informacja: TVP3 Rzeszów, własna.

Informacja: TVP3 Rzeszów, własna.