Wręczono awanse i odznaczenia - Powiatowe Święto Policji

• Wręczono awanse i odznaczenia - Powiatowe Święto Policji. Druga część uroczystości obchodów Święta Policji w Jarosławiu z udziałem znamienitych gości, związana z wręczeniem odznaczeń i awansów na wyższe stopnie policyjne odbyła się w miniony piątek tj. 30 lipca br. w budynku Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. W obchodach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych na czele ze Starostą Jarosławskim Tadeuszem Chrzanem.Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu insp. Janusz Dymek powitał zaproszonych gości. Swoją osobą uroczystość uświetnili m.in. Wojewoda Podkarpacki dr Mirosław Karapyta, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Józef Gdański, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych. Tego dnia z rąk Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Józefa Gdańskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu insp. Janusza Dymka awanse resortowe otrzymało 70 funkcjonariuszy w tym 28 podoficerów i 38 aspirantów. W korpusie oficerów awans na podinspektora otrzymał nadk. Bogdan Folwarczny, na stopień nadkomisarza komisarz Waldemar Włoch, na stopień komisarza podkom. Wiesław Markowicz oraz na stopień podkomisarza sierż. Marek Trojnar.Zgromadzeni goście w swoich przemówieniach złożyli serdeczne podziękowanie i wyrazy uznania dla Komendanta Powiatowego Policji insp. Janusza Dymka za owocną współpracę, która wszystkim stwarza poczucie bezpieczeństwa. Nie zabrakło tez ciepłych słów skierowanych do samych policjantów za dobre wyniki ich codziennej pracy i zaufanie społeczne.Wyrazem wdzięczności komendanta, a zarazem miłym akcentem uroczystości było wręczenie podziękowań dla osób współpracujących z Policją. Wyróżnienie otrzymał m.in. Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan.

{gallery}galeria/2010-07-30_swieto_policji{/gallery}