Hala sportowa tętni życiem…

• Hala sportowa tętni życiem…. Od stycznia 2011 hala sportowa, stanowiąca część kompleksu edukacyjnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego imienia Jana Pawła II w Jarosławiu, rozbrzmiewa gwarem uczniów i duchem sportowej rywalizacji. Hala usytuowana przy Ośrodku jest jedynym w Powiecie Jarosławskim obiektem sportowym przy placówce kształcenia specjalnego, pozbawionym barier architektonicznych i posiadającym zaplecze socjalne, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na jej parkiecie odbywają się lekcje wychowania fizycznego oraz zajęcia sportowo - rekreacyjne, zarówno dla uczniów placówki, jak i wychowanków internatu funkcjonującego przy Ośrodku. W godzinach wieczornych hala jest bezpłatnie udostępniana mieszkańcom Jarosławia, którzy spotykając się na zajęciach z fitness, piłki nożnej czy koszykówki, poprawiają swoją kondycję fizyczną i rozwijają sportowe pasje. Profesjonalny sprzęt sportowy, w jaki wyposażony jest obiekt, umożliwia doskonalenie starych i rozwijanie nowych dyscyplin sportowych. Obecnie uczniowie trenują grę w badmintona, z niecierpliwością oczekując na Międzyszkolny Turniej w Badmintona, który zostanie rozegrany 14 kwietnia. Wezmą w nim udział zawodnicy ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Jarosławskiego. Turniej Unihoka jest jedną z wielu imprez rozgrywanych cyklicznie na terenie Ośrodka. W tym roku odbył się w budynku nowej hali sportowej, gdzie w komfortowych i profesjonalnych warunkach trwały sportowe potyczki. Niedawno rozegrano także mecz piłkarski pomiędzy drużyną z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy oraz pracownikami Zakładu Aktywności Zawodowej w Jarosławiu. Zwycięzcami pasjonującej potyczki zostali goście pokonując gospodarzy 15 : 13. Dzięki zajęciom organizowanym na parkiecie hali, młodzież ma możliwość aktywnego wypoczynku, doskonali swoje umiejętności sportowe oraz w pełnym stopniu realizuje idee zdrowego stylu życia i konstruktywnego spędzania czasu wolnego. W hali odbywają się spotkania, nie tylko o charakterze sportowym. W lutym uczniowie placówki uczestniczyli w balu karnawałowym, zaś kilka dni temu, hala była miejscem skupienia i zadumy, w czasie odbywających się Rekolekcji Wielkopostnych. Budowa hali została zrealizowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013. Uzyskane dofinansowanie wyniosło 1 716 133,46 zł. Pozostałą kwotę inwestycji sfinansowało Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, w wysokości 784 519,63 zł.