Pieniądze na scalenia ziemi w powiecie jarosławskim

• Pieniądze na scalenia ziemi w powiecie jarosławskim. Blisko 50 milionów złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dostał powiat jarosławski na kolejne scalenia ziemi. Prace obejmą 3 wsie - w sumie 4 tysiące hektarów. Dla rolników oznacza to, że rozdrobnione teraz działki zostaną połączone w większe. Powstaną też nowe drogi dojazdowe do pól i urządzenia melioracyjne, co ma ułatwić gospodarowanie. Zobacz materiał TVP3 Rzeszów. Jest dostępny TUTAJOprócz Kramarzówki - scalenia obejmą ziemię także w dwóch innych wsiach: Węgierce i Woli Węgierskiej. W sumie będzie to 4 tysiące hektarów. Rolnicy nie ponoszą żadnych kosztów - to wszystko jest opłacone z funduszy unijnych więc dla rolników poza emocjonalnym podejściem do scaleń nie wiąże się to z żadnymi wydatkami.Prace scaleniowe są trudne i wymagają wielu spotkań z rolnikami, by nikt nie poczuł się skrzywdzony. Dlatego potrwają do października 2021 roku. Kolejne 1,5 roku zajmie przygotowanie nowej infrastruktury - między innymi urządzeń melioracyjnych oraz szczególnie ważnych dla rolników nowych dróg dojazdowych do pól. W powiecie jarosławskim prace scaleniowe trwają już także w innych wsiach. Obejmują w sumie 9 tysięcy hektarów ziemi na kwotę 100 mln złotych. Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów (Krzysztof Kuchaj), informacja własna.
Zdjęcie: TVP3 Rzeszów.

Zobacz materiał TVP3 Rzeszów. Jest dostępny TUTAJ

Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów (Krzysztof Kuchaj), informacja własna.