Dwie okupacje - rocznicowa wystawa

• Dwie okupacje - rocznicowa wystawa. Wrzesień 1939 roku zapisał się krwawo w historii naszej ojczyzny. W tym roku przypada 80. rocznica zaatakowania Polski i podjęcia bohaterskiej walki przez polskich żołnierzy, często w pełni świadomych, że ich poświęcenie jest z góry skazane na porażkę. To rocznica brutalnego napadu dwóch bezwzględnych państw totalitarnych na naszą Ojczyznę, rocznica śmierci tysięcy ludzi – ofiar reżimu nazistowskiego i sowieckiego. O tych wydarzeniach, których konsekwencje były niewyobrażalne, należy pamiętać i o nich przypominać. Zobaczcie Państwo relację TVP3 Rzeszów z wystawy, która dostępna jest TUTAJ Już 4 października o godzinie 17.00 Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich oraz Starosta Jarosławski w Jarosławiu zapraszają na wernisaż wystawy czasowej pt. „1939. Dwie okupacje”. Na wystawie przedstawiono miasto i okolice na chwilę przed wybuchem wojny oraz ukazano wojenne losy Jarosławia i powiatu jarosławskiego, który dwaj najeźdźcy podzielili między siebie, wyznaczając granicę na Sanie i zamieniając życie jego mieszkańców w walkę o przetrwanie. Wernisażowi towarzyszyć będzie wykład dr. hab. Andrzeja Olejki pt. „Cienie polskiego Września, czyli po obu stronach Sanu”. Od 5 października wystawa będzie dostępna do zwiedzania w godzinach pracy Muzeum. Serdecznie zapraszamy!

Zobaczcie Państwo relację TVP3 Rzeszów z wystawy, która dostępna jest TUTAJ

Serdecznie zapraszamy!