Rok 2020, rokiem św. Jana Pawła II w powiecie jarosławskim

  • Wydrukuj
  • Email
  • Rok 2020, rokiem św. Jana Pawła II w powiecie jarosławskim. Radni powiatowi zdecydowali o ogłoszeniu roku 2020, rokiem św. Jana Pawła II podczas ostatniej sesji w 2019 roku. Uchwała została podjęta jednogłośnie. Jak stwierdzili tegoroczna rocznica urodzin Ojca Świętego, to doskonała okazja do uczczenia i upamiętnienia największego i najwybitniejszego syna naszego narodu. Relacja TVP3 Rzeszów dostępna jest TUTAJ - Przyjęcie przez Radę Powiatu Jarosławskiego tej uchwały pozwoli na oddanie hołdu naszemu wielkiemu rodakowi w 100. rocznicę jego urodzin oraz będzie okazją do przypomnienia Jego przeogromnego dorobku – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Uchwała zawiera w sobie także przypomnienie o związkach św. Jana Pawła II z ziemią jarosławską. Ojciec Święty 11 lipca 1971 r., jeszcze jako kardynał krakowski, przebywał w Jarosławiu z okazji peregrynacji  po kraju kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym dniu odbyły się uroczystości kończące nawiedzenie obrazu w diecezji przemyskiej. W 1975 roku, kardynał Karol Wojtyła przewodniczył koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia w sanktuarium w Jodłówce. W czasie pielgrzymki Papieża-Polaka do Rzeszowa w 1991 r., zebrana wówczas ofiara pieniężna, decyzja abp. Ignacego Tokarczuka, została przekazana na finansowanie remontów jarosławskiego opactwa pobenedyktyńskiego.

Radni powiatowi zdecydowali o ogłoszeniu roku 2020, rokiem św. Jana Pawła II podczas ostatniej sesji w 2019 roku. Uchwała została podjęta jednogłośnie. Jak stwierdzili tegoroczna rocznica urodzin Ojca Świętego, to doskonała okazja do uczczenia i upamiętnienia największego i najwybitniejszego syna naszego narodu.

Relacja TVP3 Rzeszów dostępna jest TUTAJ

- Przyjęcie przez Radę Powiatu Jarosławskiego tej uchwały pozwoli na oddanie hołdu naszemu wielkiemu rodakowi w 100. rocznicę jego urodzin oraz będzie okazją do przypomnienia Jego przeogromnego dorobku – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Uchwała zawiera w sobie także przypomnienie o związkach św. Jana Pawła II z ziemią jarosławską. Ojciec Święty 11 lipca 1971 r., jeszcze jako kardynał krakowski, przebywał w Jarosławiu z okazji peregrynacji  po kraju kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym dniu odbyły się uroczystości kończące nawiedzenie obrazu w diecezji przemyskiej. W 1975 roku, kardynał Karol Wojtyła przewodniczył koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia w sanktuarium w Jodłówce. W czasie pielgrzymki Papieża-Polaka do Rzeszowa w 1991 r., zebrana wówczas ofiara pieniężna, decyzja abp. Ignacego Tokarczuka, została przekazana na finansowanie remontów jarosławskiego opactwa pobenedyktyńskiego.

john paul ii 564594 960 720