Nowe miasto w powiecie

• Nowe miasto w powiecie. Już niebawem jedno z malowniczych miasteczek naszego regionu uzyska prawa miejskie. Pruchnik, bo o nim mowa, taki rozwój sytuacji zawdzięcza staraniom Rady Gminy oraz Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Pruchnickiej. Pruchnik oficjalnie zostanie miastem 1 stycznia 2011 roku. W tym miejscu należy wspomnieć, że miejscowość ta posiadała już wcześniej prawa miejskie. Niestety w 1934 roku w wyniku reformy administracyjnej prawa te utraciła. Jednak pruchniczanie nigdy nie pogodzili się z zaistniałą sytuacją. Przez 76 lat zarówno mieszkańcy, jak i okoliczni sąsiedzi mówili o Pruchniku miasto. Pozytywna decyzja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych w takim wymiarze wydaje się więc być czymś oczywistym.Niebywały sukces daje miasteczku szansę zarówno na rozwój gospodarczy, jak i turystyczny. Ciekawa i bogata historia tego miejsca zostanie odpowiednio wyeksponowana. Zaś zabytkowy i uroczy rynek przyciągnie niejednego turystę. Rozwój jaki czeka Pruchnik jest również korzystny dla samych mieszkańców, gdyż nowe miasto stworzy wiele innowacyjnych możliwości.
3Już niebawem jedno z malowniczych miasteczek naszego regionu uzyska prawa miejskie. Pruchnik, bo o nim mowa, taki rozwój sytuacji zawdzięcza staraniom Rady Gminy oraz Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Pruchnickiej.