Czas karnawału, czasem balów charytatywnych.

  • Wydrukuj
  • Email
  • Czas karnawału, czasem balów charytatywnych.. Jaką kwotę na dobroczynnej licytacji osiągnie podarunek od papieża Franciszka, a jaką obraz Kazika Staszewskiego? Na te pytania poznamy odpowiedź już 22 lutego w Jarosławiu podczas IV Podkarpackiego Balu Charytatywnego, organizowanego przez fundację Mukohelp. Działa ona na rzecz osób chorych na mukowiscydozę. Wśród wielu przedmiotów przekazanych na licytację jest także linoryt przedstawiający św. Michała Archanioła – patrona powiatu jarosławskiego. Przekazał go organizatorom  starosta jarosławski Stanisław Kłopot. W balu fundacji Mukohelp przewidywanych jest około 200 gości. Od kilku tygodni do jej biura spływają różne przedmioty, które mają zostać zlicytowane. A wiele z nich robi naprawdę wrażenie! Są obrazy podarowane np. przez metropolitę lwowskiego abp Mieczysława Mokrzyckiego czy Kazika Staszewskiego. To płyty zespołu Pectus z autografami oraz pamiątki związane z filmem „Kamerdyner”. Bardzo bogato reprezentowany jest świat sportu – koszulki z autografami Roberta Lewandowskiego i Bartosza Kurka, to tylko przykłady niezwykłych okazji dla kolekcjonerów lub kibiców. Premier Mateusz Morawiecki podarował bursztynową bransoletę a organizatorzy balu czekają jeszcze na clou licytacji, czyli osobisty podarunek papieża Franciszka, który ma dotrzeć tuż przed balem. Swój występ zapowiedzieli Mateusz Mijal i skrzypaczka Aleksandra Markowicz-Violin. - Na balu chcemy także ogłosić informację o izolatkach w Klinice Alergologii i Mukowiscydozy w Szpitalu Nr 2 w Rzeszowie, które niebawem zostaną otwarte. Prace budowlane zostały zakończone, czekamy tylko na wyposażenie. Główny cel fundacji zostanie częściowo zrealizowany. Teraz trzeba zadbać o przygotowanie miejsc leczenia dla dorosłych chorych – informuje Monika Bartnik, prezes Fundacji. W powiecie jarosławskim organizacja balów charytatywnych ma bardzo bogatą tradycję. Tego samego dnia, co bal organizowany przez fundację Mukohelp, odbędą się także podobne wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II oraz Charytatywny Bal Oficerski, którego tradycyjnie gospodarzem jest starosta jarosławski. Za nami z kolei bal Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu, podczas którego zebrano 30 tys. złotych. – Idea pomagania w ten sposób, jak widać sprawdziła się w naszym powiecie, co może tylko cieszyć. Jeśli tylko organizatorzy takich wydarzeń zwrócą się do nas z prośbą o wsparcie, wspomagamy ich, jak tylko możemy, zwłaszcza, że w większości przypadków współpracujemy przez cały rok – wyjaśnia starosta Stanisław Kłopot.

Jaką kwotę na dobroczynnej licytacji osiągnie podarunek od papieża Franciszka, a jaką obraz Kazika Staszewskiego? Na te pytania poznamy odpowiedź już 22 lutego w Jarosławiu podczas IV Podkarpackiego Balu Charytatywnego, organizowanego przez fundację Mukohelp. Działa ona na rzecz osób chorych na mukowiscydozę. Wśród wielu przedmiotów przekazanych na licytację jest także linoryt przedstawiający św. Michała Archanioła – patrona powiatu jarosławskiego. Przekazał go organizatorom  starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

W balu fundacji Mukohelp przewidywanych jest około 200 gości. Od kilku tygodni do jej biura spływają różne przedmioty, które mają zostać zlicytowane. A wiele z nich robi naprawdę wrażenie! Są obrazy podarowane np. przez metropolitę lwowskiego abp Mieczysława Mokrzyckiego czy Kazika Staszewskiego. To płyty zespołu Pectus z autografami oraz pamiątki związane z filmem „Kamerdyner”. Bardzo bogato reprezentowany jest świat sportu – koszulki z autografami Roberta Lewandowskiego i Bartosza Kurka, to tylko przykłady niezwykłych okazji dla kolekcjonerów lub kibiców. Premier Mateusz Morawiecki podarował bursztynową bransoletę a organizatorzy balu czekają jeszcze na clou licytacji, czyli osobisty podarunek papieża Franciszka, który ma dotrzeć tuż przed balem. Swój występ zapowiedzieli Mateusz Mijal i skrzypaczka Aleksandra Markowicz-Violin. - Na balu chcemy także ogłosić informację o izolatkach w Klinice Alergologii i Mukowiscydozy w Szpitalu Nr 2 w Rzeszowie, które niebawem zostaną otwarte. Prace budowlane zostały zakończone, czekamy tylko na wyposażenie. Główny cel fundacji zostanie częściowo zrealizowany. Teraz trzeba zadbać o przygotowanie miejsc leczenia dla dorosłych chorych – informuje Monika Bartnik, prezes Fundacji.

W powiecie jarosławskim organizacja balów charytatywnych ma bardzo bogatą tradycję. Tego samego dnia, co bal organizowany przez fundację Mukohelp, odbędą się także podobne wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II oraz Charytatywny Bal Oficerski, którego tradycyjnie gospodarzem jest starosta jarosławski. Za nami z kolei bal Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu, podczas którego zebrano 30 tys. złotych. – Idea pomagania w ten sposób, jak widać sprawdziła się w naszym powiecie, co może tylko cieszyć. Jeśli tylko organizatorzy takich wydarzeń zwrócą się do nas z prośbą o wsparcie, wspomagamy ich, jak tylko możemy, zwłaszcza, że w większości przypadków współpracujemy przez cały rok – wyjaśnia starosta Stanisław Kłopot.