Wakacyjny Powiat Świecki

• Wakacyjny Powiat Świecki. Partnerski powiat świecki (Kujawsko-Pomorskie) zaprasza na Kociewie. Potwierdzamy, rzeczywiście warto! Poczytajcie i zerknijcie na stronę www.csw.pl/dla-turysty/ Z kijkami do nordic walking maszeruj wokół Zalewu Żurskiego, kajakami płyń po Wdzie, a rowerem przemierzaj kilometry po wygodnych ścieżkach. Zwiedzaj zamki, muzea, izby regionalne, posmakuj lokalnych przysmaków i baw się dobrze na regionalnych wydarzeniach. W te wakacje zakochaj się w Powiecie Świeckim… To żadna tajemnica, że nadchodzące lato będzie inne od tych, które znamy. Nowe obostrzenia, konkretne wytyczne sanitarne oraz strach przed epidemią mogą zepsuć nam plany. A gdyby tak zostać na miejscu i lepiej poznać to, co znajduje się za progiem własnego domu? Jeśli szukasz kontaktu z naturą, spokoju, oddechu, odrobiny lenistwa i pozytywnej energii - Powiat Świecki czeka! Od kilku lat można zaobserwować rozwój branży turystycznej w naszym regionie – powstają nowe hotele, obiekty noclegowe, agroturystyczne. W Polednie otwarto Muzeum, buduje się coraz więcej kilometrów ścieżek rowerowych, a Zamek w Świeciu przechodzi gruntowny remont, aby w przyszłości zachwycać gości. Turystyka stała się znaczącą gałęzią gospodarki, a także pomysłem na promocję naszego Powiatu. Jeśli pragniecie spędzić najbliższe wakacje aktywnie, skorzystajcie z jak największej liczby atrakcji! Czekają plaże, park linowy w Rulewie, trasy nordic walkingowe (zarówno wokół Zalewu Żurskiego, jak i w gminie Dragacz czy Świekatowo), trasy rowerowe (w tym wyznaczony we współpracy z  Lokalną Organizację Turystyczną Kociewie Szlak Grzymisława: Nowe – Świecie) oraz szlaki dębowe w Leśnictwie Bedlenki. Tam też, w ogrodzie dydaktycznym, nawet najmłodsi znajdą masę atrakcji. Coraz prężniej rozwijają się także firmy specjalizujące się w organizacji spływów kajakowych oraz w wypożyczaniu sprzętu wodnego. Nie zapomnijcie o parku wodnym! Dla osób ceniących spokój i dobrą kuchnie również coś się znajdzie: eleganckie hotele ze strefami SPA oraz basenami, świetne restauracje serwujące dania przyrządzone z naturalnych produktów kupowanych prosto od ich producentów, lokalny browar w Tleniu oraz winnica położona w malowniczym Topolnie. Czekają także właściciele agroturystyk: z alpakami, osłami i końmi. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o historii i kulturze naszego regionu – skorzystaj z możliwości odwiedzenia Izb Regionalnych (np. w Świeciu czy w Zalesiu Królewskim), zwiedzaj zabytkowe kościoły, podziwiaj zamki – choćby z zewnątrz – oraz budownictwo pomenonickie. W dotarciu do celu pomogą Ci przygotowane aplikacje mobilne („Powiat Świecki” lub „Turystyczny Dragacz”) i pracownicy Informacji Turystycznych znajdujących się np. w Osiu lub w Świeciu. Na szlakach szukaj także tablic informacyjnych przygotowanych przez Starostwo czy urzędy gmin. Jeśli na urlopie pragniesz wypocząć w zacisznym miejscu, w lesie i nad czystym jeziorem, smakując pysznego lokalnego jedzenia to Powiat Świecki czeka właśnie na Ciebie! W poszukiwaniu inspiracji sięgnij koniecznie po przewodnik „Ruszaj w Powiat Świecki”, w którym znajdziesz 10 pomysłów na jednodniowe wycieczki po naszym regionie przygotowane przez blogerów. Wydawnictwo kupisz na ich stronie internetowej www.ruszajwdroge.pl.