Starosta Jarosławski w Komitecie Obrony

• Starosta Jarosławski w Komitecie Obrony. Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan został jednym z członków Otwartego Komitetu Społecznego Obrony Wojskowego Zakładu Remontowo-Budowlanego w Jarosławiu. W gremium znalazł się również Stanisław Kłopot, Przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego.Celem Komitetu jest wsparcie i obrona pracowników zagrożonego likwidacją zakładu pracy. Podobnie jak zatrudnieni, również i członkowie nowo powołanego organu nie rozumieją decyzji o zamknięciu dobrze prosperującej firmy. Mają oni nadzieję, że udzielona pomoc pozwoli zablokować decyzję o kasacji zakładu.Na początku sierpnia rozpoczął się proces likwidacji WZRB. Ma on się zakończyć 30 listopada. Bez pracy w tym przypadku zostanie ponad 500 osób. Pomimo zaistniałej sytuacji pracownicy nie poddają się. Wierzą, że ich akcja protestacyjna może powstrzymać zamknięcie zakładu.