W Jarosławiu rozpoczęła się zbiórka pamiątek związanych z "Solidarnością" z lat 1980-89

  • Wydrukuj
  • Email
  • W Jarosławiu rozpoczęła się zbiórka pamiątek związanych z "Solidarnością" z lat 1980-89. Akcję koordynuje muzeum jarosławskie, które wspólnie ze starostwem powiatowym oraz Regionem Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność" przygotowuje wystawę z okazji 40. rocznicy powstania związku. Relacja TVP3 Rzeszów dostępna jest TUTAJ Zbiory Muzeum w Jarosławiu związane z Solidarnością liczą wiele skoroszytów, w których zgromadzone są dokumenty wydawane przez lokalne struktury związku. Wśród nich teleksy, zawierające skrót najważniejszych ówcześnie informacji.Do siedziby Muzeum oraz Oddziału Regionu Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność" w Jarosławiu można przynosić zdjęcia, albumy, wpinki, plakaty i własne wspomnienia. Materiały po digitalizacji wrócą do właścicieli. Źródło: TVP3 Aktualności

Akcję koordynuje muzeum jarosławskie, które wspólnie ze starostwem powiatowym oraz Regionem Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność" przygotowuje wystawę z okazji 40. rocznicy powstania związku.

Relacja TVP3 Rzeszów dostępna jest TUTAJ

Zbiory Muzeum w Jarosławiu związane z Solidarnością liczą wiele skoroszytów, w których zgromadzone są dokumenty wydawane przez lokalne struktury związku. Wśród nich teleksy, zawierające skrót najważniejszych ówcześnie informacji.Do siedziby Muzeum oraz Oddziału Regionu Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność" w Jarosławiu można przynosić zdjęcia, albumy, wpinki, plakaty i własne wspomnienia. Materiały po digitalizacji wrócą do właścicieli.

Źródło: TVP3 Aktualności