Historia harcerstwa na ziemi jarosławskiej

• Historia harcerstwa na ziemi jarosławskiej. Komenda Hufca im. Czesławy "Baśki" Puzon w Jarosławiu zaprasza na wystawę pt. "Historia harcerstwa na ziemi jarosławskiej". Niepowtarzalną ekspozycję można podziwiać od 17 sierpnia w holu kamienicy Attavantich, przy ulicy Rynek 5.Wystawa poświęcona tematyce harcerskiej związaną jest z obchodami 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego. Jako otwarte stowarzyszenie, wolne od wszelkich podziałów propaguje prorodzinne i patriotyczne wartości, które są bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie. Ponadto inicjatywy harcerskie to doskonały sposób na kształtowanie w młodym człowieku szacunku do drugiej osoby.Związek Harcerstwa Polskiego w naszym kraju został zawiązany 1 listopada 1918 roku. Również w Jarosławiu organizacja ta działa od dawna. Ta wyjątkowa wystawa ma przede wszystkim przypomnieć wszystkim mieszkańcom ziemi jarosławskiej o bogatej i ciekawej historii harcerzy z naszego regionu. Ekspozycje zgromadzone w kamienicy Attavantich są świadectwem męstwa i patriotyzmu młodych ludzi działających w ZHP Jarosław.