O inwestycji na ul. Kolejowej w Radymnie

  • Wydrukuj
  • Email
  • O inwestycji na ul. Kolejowej w Radymnie. Zakończył się kolejny etap prac związanych z udostępnieniem podróżnym dworca kolejowego w Radymnie. Trwa też długo oczekiwana przez mieszkańców przebudowa ulicy Kolejowej, zalewanej po każdych większych opadach. Będzie kosztowała ponad milion złotych i jest realizowana przy wsparciu rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Sam dworzec przebudowywany za ponad 5,5 miliona złotych ma być udostępniony podróżnym na początku przyszłego roku. Zobaczcie relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna  TUTAJ W czerwcu ulica Kolejowa prowadząca do dworca w Radymnie, cała była podtopiona. Mieszkańcy twierdzą, że przez lata bezskutecznie interweniowali o rozwiązanie problemu z ogromnymi zastoiskami wody tworzącymi się w tym rejonie. Już wtedy miasto i powiat jarosławski informowali, że problem zostanie rozwiązany, mieszkańcy niedowierzali. Tak ulica Kolejowa wygląda teraz. Prace realizowane są przy wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych. Blisko pół kilometrowy odcinek przebudowywany jest w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. Jest dostosowana do zabytkowego charakteru dworca, stąd być może taki postęp prac bo są skomplikowane, kładziona jest kostka kamienna, nieregularna. Została też wykonana kanalizacja burzowa. Co rozwiązuje problem podtopień. Całość będzie kosztować 1 milion 375 tysięcy złotych z czego 745 tysięcy to rządowe dofinansowanie. Prace prowadzone są także na dworcu. Dwukondygnacyjny obiekt z 1898 roku, który popadł w ruinę zachowa zabytkowy charakter stając się jednocześnie nowoczesnym obiektem służącym podróżnym. Na parterze będzie poczekalnia, kasa i ogólnodostępne toalety, już wymieniony został dach, stolarka okienna i drzwiowa. Całość jest dostosowywana do potrzeb niepełnosprawnych, pojawią się m.in. tablice dotykowe dla niewidomych ze schematami poruszania się po dworcu. To kolejny obiekt kolejowy na Podkarpaciu, który na nowo udostępniany jest podróżnym. Niedawno oddano do użytku na przykład nowoczesny dworzec w Sędziszowie Małopolskim, trwają prace w Rzeszowie, w poprzednich latach remontami objęto m.in dworce w Przemyślu, Przeworsku, Leżajsku i Jarosławiu. Informacja: TVP3 Rzeszów, Aktualności.

Zakończył się kolejny etap prac związanych z udostępnieniem podróżnym dworca kolejowego w Radymnie. Trwa też długo oczekiwana przez mieszkańców przebudowa ulicy Kolejowej, zalewanej po każdych większych opadach. Będzie kosztowała ponad milion złotych i jest realizowana przy wsparciu rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Sam dworzec przebudowywany za ponad 5,5 miliona złotych ma być udostępniony podróżnym na początku przyszłego roku.

Zobaczcie relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna  TUTAJ

W czerwcu ulica Kolejowa prowadząca do dworca w Radymnie, cała była podtopiona. Mieszkańcy twierdzą, że przez lata bezskutecznie interweniowali o rozwiązanie problemu z ogromnymi zastoiskami wody tworzącymi się w tym rejonie. Już wtedy miasto i powiat jarosławski informowali, że problem zostanie rozwiązany, mieszkańcy niedowierzali. Tak ulica Kolejowa wygląda teraz. Prace realizowane są przy wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych. Blisko pół kilometrowy odcinek przebudowywany jest w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. Jest dostosowana do zabytkowego charakteru dworca, stąd być może taki postęp prac bo są skomplikowane, kładziona jest kostka kamienna, nieregularna. Została też wykonana kanalizacja burzowa. Co rozwiązuje problem podtopień. Całość będzie kosztować 1 milion 375 tysięcy złotych z czego 745 tysięcy to rządowe dofinansowanie.

Prace prowadzone są także na dworcu. Dwukondygnacyjny obiekt z 1898 roku, który popadł w ruinę zachowa zabytkowy charakter stając się jednocześnie nowoczesnym obiektem służącym podróżnym. Na parterze będzie poczekalnia, kasa i ogólnodostępne toalety, już wymieniony został dach, stolarka okienna i drzwiowa. Całość jest dostosowywana do potrzeb niepełnosprawnych, pojawią się m.in. tablice dotykowe dla niewidomych ze schematami poruszania się po dworcu.

To kolejny obiekt kolejowy na Podkarpaciu, który na nowo udostępniany jest podróżnym. Niedawno oddano do użytku na przykład nowoczesny dworzec w Sędziszowie Małopolskim, trwają prace w Rzeszowie, w poprzednich latach remontami objęto m.in dworce w Przemyślu, Przeworsku, Leżajsku i Jarosławiu.

Informacja: TVP3 Rzeszów, Aktualności.