• Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu od 2 listopada zmienia zasady funkcjonowania. Od 2 listopada 2020 roku w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, w większości przypadków będą leczeni pacjenci z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. W dotychczasowej formule będzie pracować jedynie Oddział Ginekologiczno-Położniczy w zakresie położnictwa i Neonatologiczny. Pacjenci z innymi schorzeniami będą przyjmowani w szpitalach w powiatach ościennych: w  Przemyślu, Lubaczowie i Przeworsku. - Decyzję o przekształceniu trzech szpitali, czyli w Sanoku, Dębicy i właśnie w Jarosławiu, w placówki wspierające szpital koordynujący w Łańcucie, wydała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. - Ten proces, poprzez systematyczne zwiększanie liczby łóżek przewidzianych do leczenia pacjentów z SARS-CoV-2, trwa od 21 października. Szpital w Jarosławiu ostatecznie będzie dysponował 225 łóżkami. – Wszelkie przyjęcia planowe są wstrzymane, wyłączony jest także Szpitalny Oddział Ratunkowy z wyjątkiem sytuacji, gdy mamy do czynienia z bezpośrednim zagrożeniem życia – mówi Piotr Pochopień, dyrektor COM - Do momentu, kiedy tylko będziemy mogli, będą natomiast funkcjonować szpitalne poradnie - dodaje dyrektor. Jeśli chodzi o Oddziały Ginekologiczno-Położniczy i Neonatologiczny, znajdują się one w nowym budynku, spełniającym wszelkie wymogi bezpieczeństwa oraz reżimu sanitarnego.