COVID-19 - możliwość oddania krwi przez „ozdrowieńców” bezpośrednio w Jarosławiu!

  • Wydrukuj
  • Email
  • COVID-19 - możliwość oddania krwi przez „ozdrowieńców” bezpośrednio w Jarosławiu!. W niedzielę 13 grudnia, w godz. od 9.00 do 12.00 Centrum Opieki Medycznej wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje akcję poboru krwi od osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przybyły tę chorobę bezobjawowo. Co ważne, po raz pierwszy można oddać krew przez "ozdrowieńców" bezpośrednio w Jarosławiu. O tym, że osocze „ozdrowieńców” jest w tej chwili najcenniejszym lekarstwem w walce z COVID-19 mówią wyraźnie specjaliści. Dlatego ma to takie ogromne znaczenie. Apel w tej sprawie przyjęła Rada Powiatu Jarosławskiego (zobacz TUTAJ) Do tej pory osocze można było oddawać w Rzeszowie lub w niepełnym wymiarze w którejś z kilku stacji RCKiK na terenie Podkarpacia. Nie było na tej liście Jarosławia. Teraz Centrum Opieki Medycznej i Regionalne Centrum wychodzą naprzeciw temu problemowi, organizując akcję bezpośrednio w Jarosławiu. Warunki, które musi spełnić osoba, chcąca oddać krew tego dnia: mieć od 18 do 65 lat, zabrać ze sobą dowód osobisty; jeśli posiada – wynik testu potwierdzającego obecność koronawirusa; być wyleczonym i czuć się zdrowo; musi minąć 28 dni od ustąpienia objawów lub 18 dni od zakończenia izolacji. Szczegóły w dołączonej informacji. Ważne: ostateczną i wiążącą decyzję o oddaniu osocza do celów klinicznych podejmuje lekarz w dniu kwalifikacji. Jeśli nie jesteś ozdrowieńcem i nie chorowałeś na COVID-19, a chcesz oddać krew, również będziesz miał taką możliwość podczas akcji. Numery telefonów pod którymi można uzyskać więcej informacji: 16 624 50 15 (pracownia Serologii Transfuzjologicznej COM Jarosław) lub 17 867 26 71 (RCKiK Rzeszów).Informacja: Centrum Opieki Medycznej

W niedzielę 13 grudnia, w godz. od 9.00 do 12.00 Centrum Opieki Medycznej wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje akcję poboru krwi od osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przybyły tę chorobę bezobjawowo. Co ważne, po raz pierwszy można oddać krew przez "ozdrowieńców" bezpośrednio w Jarosławiu.

O tym, że osocze „ozdrowieńców” jest w tej chwili najcenniejszym lekarstwem w walce z COVID-19 mówią wyraźnie specjaliści. Dlatego ma to takie ogromne znaczenie. Apel w tej sprawie przyjęła Rada Powiatu Jarosławskiego (zobacz TUTAJ)

Do tej pory osocze można było oddawać w Rzeszowie lub w niepełnym wymiarze w którejś z kilku stacji RCKiK na terenie Podkarpacia. Nie było na tej liście Jarosławia. Teraz Centrum Opieki Medycznej i Regionalne Centrum wychodzą naprzeciw temu problemowi, organizując akcję bezpośrednio w Jarosławiu.

Warunki, które musi spełnić osoba, chcąca oddać krew tego dnia: mieć od 18 do 65 lat, zabrać ze sobą dowód osobisty; jeśli posiada – wynik testu potwierdzającego obecność koronawirusa; być wyleczonym i czuć się zdrowo; musi minąć 28 dni od ustąpienia objawów lub 18 dni od zakończenia izolacji. Szczegóły w dołączonej informacji. Ważne: ostateczną i wiążącą decyzję o oddaniu osocza do celów klinicznych podejmuje lekarz w dniu kwalifikacji. 

Jeśli nie jesteś ozdrowieńcem i nie chorowałeś na COVID-19, a chcesz oddać krew, również będziesz miał taką możliwość podczas akcji.

Numery telefonów pod którymi można uzyskać więcej informacji: 16 624 50 15 (pracownia Serologii Transfuzjologicznej COM Jarosław) lub 17 867 26 71 (RCKiK Rzeszów).

krew2 m

Potrzebne osocze i krew

warunki zdrowotne

Informacja: Centrum Opieki Medycznej