10 mln złotych z Funduszu Przewozów Autobusowych dla PKS Jarosław

  • Wydrukuj
  • Email
  • 10 mln złotych z Funduszu Przewozów Autobusowych dla PKS Jarosław. 5 stycznia odbyła się 30. sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Radni zdecydowali o zwiększeniu budżetu powiatu jarosławskiego o ponad 10 mln złotych. Taka decyzja wynika z otrzymania rządowej dotacji z Funduszu Przewozów Autobusowych dla PKS Jarosław, którego samorząd powiatowy jest właścicielem. - Na taką kwotę samorząd złożył wniosek i na taką kwotę została przyznana dotacja z Funduszu Przewozów Autobusowych. Wkład własny wynosi 10% i tutaj nie zaszły żadne zmiany. Te pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie nierentownych linii PKS Jarosław – wyjaśniał podczas sesji starosta Stanisław Kłopot. Starosta przypomniał także, w odpowiedzi na pytania radnych, że w minionym roku PKS funkcjonował w warunkach szczególnych, związanych z sytuacją epidemiologiczną, wskutek czego firma straciła dochody m.in. ze sprzedaży biletów miesięcznych dla młodzieży szkolnej czy też w okresach, kiedy przemieszczanie było ograniczone. Starosta wyraził także nadzieję, że od wiosny przedsiębiorstwo będzie mogło działać w normalnych warunkach i wtedy będzie można wprowadzić elementy programu naprawczego PKS, który obsługuje także linie komunikacji publicznej w Bieszczadach i na terenie powiatów lubaczowskiego i przeworskiego. Całość sesji dostępna jest TUTAJ

5 stycznia odbyła się 30. sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Radni zdecydowali o zwiększeniu budżetu powiatu jarosławskiego o ponad 10 mln złotych. Taka decyzja wynika z otrzymania rządowej dotacji z Funduszu Przewozów Autobusowych dla PKS Jarosław, którego samorząd powiatowy jest właścicielem.

- Na taką kwotę samorząd złożył wniosek i na taką kwotę została przyznana dotacja z Funduszu Przewozów Autobusowych. Wkład własny wynosi 10% i tutaj nie zaszły żadne zmiany. Te pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie nierentownych linii PKS Jarosław – wyjaśniał podczas sesji starosta Stanisław Kłopot. Starosta przypomniał także, w odpowiedzi na pytania radnych, że w minionym roku PKS funkcjonował w warunkach szczególnych, związanych z sytuacją epidemiologiczną, wskutek czego firma straciła dochody m.in. ze sprzedaży biletów miesięcznych dla młodzieży szkolnej czy też w okresach, kiedy przemieszczanie było ograniczone. Starosta wyraził także nadzieję, że od wiosny przedsiębiorstwo będzie mogło działać w normalnych warunkach i wtedy będzie można wprowadzić elementy programu naprawczego PKS, który obsługuje także linie komunikacji publicznej w Bieszczadach i na terenie powiatów lubaczowskiego i przeworskiego.

Całość sesji dostępna jest TUTAJ