Zmarł ks. prałat Marian Rajchel

  • Wydrukuj
  • Email
  • Zmarł ks. prałat Marian Rajchel. Jak poinformował Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Sł. B. Anny Jenke w Jarosławiu, dziś 12 stycznia 2021 r. w wieku 83 lat zmarł ks. Marian Rajchel, kapłan od wielu dziesięcioleci związany z Jarosławiem i ziemią jarosławską, który zapisał się wieloma ważnymi inicjatywami w życiu społecznym i religijnym. Ksiądz prałat Marian Rajchel był jednym z egzorcystów archidiecezji przemyskiej i cenionym rekolekcjonistą. Od ponad czterdziestu lat związany z Jarosławiem, przez dwadzieścia dwa lata był proboszczem parafii NMP Królowej Polski, gdzie zainicjował m.in. wykłady biblijne, poradnictwo rodzinne, kuchnię dla bezdomnych im. Brata Alberta, świetlicę dla dzieci z rodzin patologicznych, spotkania dla osób starszych, niepełnosprawnych i Anonimowych Alkoholików. Wykładał również psychologię w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu i w Seminarium Duchownym w Gródku Jagiellońskim na Ukrainie. Ks. Marian Rajchel zorganizował pierwszą w archidiecezji przemyskiej katolicką rozgłośnię radiową Ave Maria. Przez całe swoje życie przewędrował tysiące kilometrów uczestnicząc w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do Wilna. Otrzymał m.in. Złotą Odznakę "Za Zasługi dla Miasta Jarosławia", Nagrodę Burmistrza Miasta Jarosławia „Jarosława” oraz nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego. Wieczne odpoczywanie, racz Mu dać Panie!
Zdj. Tygodnik Niedziela

Jak poinformował Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Sł. B. Anny Jenke w Jarosławiu, dziś 12 stycznia 2021 r. w wieku 83 lat zmarł ks. Marian Rajchel, kapłan od wielu dziesięcioleci związany z Jarosławiem i ziemią jarosławską, który zapisał się wieloma ważnymi inicjatywami w życiu społecznym i religijnym. 

Ksiądz prałat Marian Rajchel był jednym z egzorcystów archidiecezji przemyskiej i cenionym rekolekcjonistą. Od ponad czterdziestu lat związany z Jarosławiem, przez dwadzieścia dwa lata był proboszczem parafii NMP Królowej Polski, gdzie zainicjował m.in. wykłady biblijne, poradnictwo rodzinne, kuchnię dla bezdomnych im. Brata Alberta, świetlicę dla dzieci z rodzin patologicznych, spotkania dla osób starszych, niepełnosprawnych i Anonimowych Alkoholików. Wykładał również psychologię w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu i w Seminarium Duchownym w Gródku Jagiellońskim na Ukrainie. 

Ks. Marian Rajchel zorganizował pierwszą w archidiecezji przemyskiej katolicką rozgłośnię radiową Ave Maria. Przez całe swoje życie przewędrował tysiące kilometrów uczestnicząc w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do Wilna. Otrzymał m.in. Złotą Odznakę "Za Zasługi dla Miasta Jarosławia", Nagrodę Burmistrza Miasta Jarosławia „Jarosława” oraz nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Wieczne odpoczywanie, racz Mu dać Panie!

11