Szkoły czekają na uczniów

• Szkoły czekają na uczniów. Wakacje dobiegają końca. Młodzież ten okres wykorzystała na regenerację sił i przygotowania do kolejnego roku wytężonej nauki. Tymczasem w szkołach powiatu przez ostatnie dwa miesiące trwały remonty i inwestycje.Prace objęły wszystkie placówki oświatowo-wychowawcze należące do Powiatu Jarosławskiego. Wśród największych warto wymienić remont kuchni w Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych (d. Bursa Międzyszkolna) oraz dokończenie prac przy elewacji budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Radymnie i zagospodarowanie terenu wokół. Remonty dotyczyły wszystkich szkół - mówi Lucyna Paulo naczelnik Wydziału Oświaty i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego - W niektórych przypadkach, były drobne, ale istotne, bo podnoszące estetykę prowadzenia procesu edukacyjno-dydaktycznego.Cały czas trwają także prace przy budowie hali sportowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Ich koniec planowany jest w jesieni tego roku. Podobnie sytuacja ma się w przypadku adaptacji nowej siedziby Powiatowego Ogniska Baletowego przy ulicy Paderewskiego w Jarosławiu. Przez najbliższe tygodnie młodzi tancerze będą zaś korzystać z budynku "Gwiazdy", wydzierżawionego od Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Jarosławiu, bowiem ze względu na koszty i złe warunki lokalowe została wypowiedziana umowa nowemu właścicielowi dotychczasowej siedziby Ogniska.Niedługo ruszy też kolejna duża inwestycja. Tym razem zostanie wykonana elewacja dwóch sąsiednich szkół przy ulicy św. Ducha w Jarosławiu, czyli Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkól Technicznych i Ogólnokształcących. Już został ogłoszony przetarg.