"Kilometry Dobra" wystartowały!

  • Wydrukuj
  • Email
  • "Kilometry Dobra" wystartowały!. Ruszyła 8. edycja kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra. Jest to wyjątkowa inicjatywa, zrzeszająca organizacje pozarządowe z całej Polski, które zbierają środki na realizację celów społecznych. Organizacje rywalizują między sobą w wysokości zebranych kwot, ale jednocześnie każda z nich wygrywa, ponieważ wszyscy uczestnicy zdobywają środki dzięki którym mogą wspierać swoich podopiecznych: chorych, dzieci i osoby starsze. W akcji biorą udział: Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji i Kultury Gminy Roźwienica oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Jarosławiu, które współtworzą Koalicję „Jarosławskie Kilometry Dobra”. Celem jest zebranie środków na zakup sprzętów i pomocy, niezbędnych do specjalistycznej i efektywnej pracy z dziećmi. Kampanię wspierają znani i lubiani ambasadorzy, m.in. Wiktoria Gąsiewska, Krzysztof Ibisz, czy Beata Ścibakówna. Kilometry Dobra to kampania społeczna, jednocząca różnorodne organizacje pozarządowe z całej Polski we wspólnym celu, jakim jest zbieranie środków na realizację ich misji.  Przez trzy miesiące trwania akcji, każdy uczestnik zbiera fundusze na swój wyznaczony cel społeczny. Ostateczny kształt działań zależy od uczestników, pojawiają się kiermasze rękodzieła, licytacje fantów przekazanych przez sympatyków czy tradycyjne zbiórki do puszek. W ciągu siedmiu dotychczasowych edycji Kilometrów Dobra, do fundacji i stowarzyszeń trafiło ponad 5,7 milionów złotych, dzięki którym zrealizowano 220 projektów społecznych wspierających m.in. osoby chore, niepełnosprawne, czy starsze. Obecnie w kampanii udział bierze piętnaście organizacji z całej Polski. Są to fundacje i stowarzyszenia od lat działające na rzecz potrzebujących, m.in. osób niepełnosprawnych, dzieci z autyzmem, seniorów czy osób potrzebujących wsparcia prawnego i psychologicznego. Uczestnicy różnią się od siebie, ale łączy ich jedno: chęć zmiany świata na lepsze.  Do kampanii nadal można dołączać, rekrutacja jest wciąż otwarta. Tytuł Mistrza Świata Dobroci W każdej edycji Kilometrów Dobra, organizacji, której uda się osiągnąć najlepszy wynik, przyznawany jest tytuł Mistrza Świata Dobroci. W ubiegłym roku zaszczyt ten przypadł Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym „SPONiA – Węgrów”. Na zakup specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji osób niepełnosprawnych Stowarzyszenie zebrało wówczas ponad 77 tysięcy złotych. W tym roku finał akcji przypada na 31 maja. To wtedy poznamy tegorocznego Mistrza Świata Dobroci. Kto nim zostanie, zależy od nas wszystkich – każdy może wesprzeć organizacje biorące udział w akcji poprzez wpłaty na stronie www.kilometrydobra.pl. Informacja: Polski Instytut Filantropii

Ruszyła 8. edycja kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra. Jest to wyjątkowa inicjatywa, zrzeszająca organizacje pozarządowe z całej Polski, które zbierają środki na realizację celów społecznych. Organizacje rywalizują między sobą w wysokości zebranych kwot, ale jednocześnie każda z nich wygrywa, ponieważ wszyscy uczestnicy zdobywają środki dzięki którym mogą wspierać swoich podopiecznych: chorych, dzieci i osoby starsze.

W akcji biorą udział: Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji i Kultury Gminy Roźwienica oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Jarosławiu, które współtworzą Koalicję „Jarosławskie Kilometry Dobra”. Celem jest zebranie środków na zakup sprzętów i pomocy, niezbędnych do specjalistycznej i efektywnej pracy z dziećmi. Kampanię wspierają znani i lubiani ambasadorzy, m.in. Wiktoria Gąsiewska, Krzysztof Ibisz, czy Beata Ścibakówna.

Kilometry Dobra to kampania społeczna, jednocząca różnorodne organizacje pozarządowe z całej Polski we wspólnym celu, jakim jest zbieranie środków na realizację ich misji.  Przez trzy miesiące trwania akcji, każdy uczestnik zbiera fundusze na swój wyznaczony cel społeczny. Ostateczny kształt działań zależy od uczestników, pojawiają się kiermasze rękodzieła, licytacje fantów przekazanych przez sympatyków czy tradycyjne zbiórki do puszek. W ciągu siedmiu dotychczasowych edycji Kilometrów Dobra, do fundacji i stowarzyszeń trafiło ponad 5,7 milionów złotych, dzięki którym zrealizowano 220 projektów społecznych wspierających m.in. osoby chore, niepełnosprawne, czy starsze.

Obecnie w kampanii udział bierze piętnaście organizacji z całej Polski. Są to fundacje i stowarzyszenia od lat działające na rzecz potrzebujących, m.in. osób niepełnosprawnych, dzieci z autyzmem, seniorów czy osób potrzebujących wsparcia prawnego i psychologicznego. Uczestnicy różnią się od siebie, ale łączy ich jedno: chęć zmiany świata na lepsze.  Do kampanii nadal można dołączać, rekrutacja jest wciąż otwarta.

Tytuł Mistrza Świata Dobroci

W każdej edycji Kilometrów Dobra, organizacji, której uda się osiągnąć najlepszy wynik, przyznawany jest tytuł Mistrza Świata Dobroci. W ubiegłym roku zaszczyt ten przypadł Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym „SPONiA – Węgrów”. Na zakup specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji osób niepełnosprawnych Stowarzyszenie zebrało wówczas ponad 77 tysięcy złotych. W tym roku finał akcji przypada na 31 maja. To wtedy poznamy tegorocznego Mistrza Świata Dobroci. Kto nim zostanie, zależy od nas wszystkich – każdy może wesprzeć organizacje biorące udział w akcji poprzez wpłaty na stronie www.kilometrydobra.pl.

Informacja: Polski Instytut Filantropii