Szczepienia bez kolejki i bez niepotrzebnego stresu

• Szczepienia bez kolejki i bez niepotrzebnego stresu. 19 kwietnia 2021 r., został uruchomiony w sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu (ul. Jana Pawła II 30 - naprzeciw wjazdu na Stary Cmentarz) PUNKT SZCZEPIEŃ POWSZECHNYCH. – Jestem szczęśliwy, że ten punkt funkcjonuje już w powiecie jarosławskim. Uważam, że jedynie masowe szczepienia całej populacji dają szansę, że zwalczymy tę pandemię i miejmy nadzieję, że dzięki temu od wakacji zaczniemy normalnie funkcjonować – mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Podmiotem prowadzącym punkt jest Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Szczepienia wykonywane będą od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 8 do 18. – Na początek otrzymaliśmy 1000 dawek szczepionki firmy Moderna. Ta ilość gwarantuje, że właściwie od ręki można się zarejestrować i zaszczepić, do czego zachęcam – mówi dyrektor Centrum Opieki Medycznej, Piotr Pochopień. – Co do szczepionki, bo takie pytania się pojawiają, to zarówno szczepionka Pfizera,  jak i szczepionka firmy Moderna, są oparte o tzw. mRNA. Ich skuteczność wynosi 90%.  Jak informują pracownicy COM, należy  zwrócić uwagę, że różnice między tymi dwoma produktami leczniczymi są tak naprawdę niewielkie i polegają głównie na zawartości substancji pomocniczych, co skutkuje korzystniejszymi warunkami przechowywania szczepionki Moderny. Nieotwartą fiolkę tej firmy należy przechowywać maksymalnie 6 miesięcy w temperaturze od -25 st. C do -15 st. C, a w przypadku szczepionki Pfizer temperatura ta wynosi ok. -70 st. C". Rejestracja telefoniczna do Punktu jest czynna:od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00 soboty, niedziele i święta, w godzinach od 8:00 do 16:00Numery telefonów: 722 040 270,   785 007 361,   722 020 770. Do rejestracji należy przygotować nr PESEL oraz nr telefonu komórkowego, pod który wysłana zostanie informacja z terminem oraz miejscem szczepienia. Przed szczepieniem, pacjent zobowiązany jest wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego w punkcie szczepień lub przyjść z wypełnionym kwestionariuszem – formularze dostępne są na stronach internetowych. Do szczepień powinni zgłaszać się pacjenci zdrowi, bez przeciwwskazań do szczepienia. Szczepienia będą odbywać się zgodnie z aktualnymi wytycznymi Narodowego Programu Szczepień.

Ich skuteczność wynosi 90%.

Rejestracja telefoniczna do Punktu jest czynna:

• od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00
  • soboty, niedziele i święta, w godzinach od 8:00 do 16:00

Numery telefonów: 722 040 270,   785 007 361,   722 020 770.