Finał przebudowy drogi powiatowej w Wiązownicy

  • Wydrukuj
  • Email
  • Finał przebudowy drogi powiatowej w Wiązownicy. Starostwo jarosławskie zakończyło przebudowę drogi powiatowej w Wiązownicy. Inwestycja o wartości ponad 2 milionów złotych została wsparta przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, a jej głównym elementem było wybudowanie ronda na skrzyżowaniu dróg Wiązownica - Radawa Wola Mołodycka. Na Podkarpaciu w 2020 roku 213 dróg powiatowych i gminnych uzyskało rządowe wsparcie w kwocie ponad 160 milionów, w tym roku do samorządów ma trafić blisko 175 milionów złotych. Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ Budowa ronda rozpoczęła się w ubiegłym roku. Takie skrzyżowanie dróg jednopoziomowe o okrężnym ruchu ma go upłynnić, ułatwiając kierowcom podróż do Radawy miejsca, które w okresie wakacyjnym cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Z reguły najbardziej wzmożony ruch jest w okresie weekendowym, jest bardzo duży ruch, to skrzyżowanie, na tym skrzyżowaniu było bardzo dużo wypadków, więc było to jak najbardziej zasadne, żeby to jednak przebudować. Oprócz tego została przebudowana nawierzchnia. Zakres prac obejmował przebudowę drogi powiatowej na ponad kilometrowym odcinku. Powstał też chodnik i kanalizacja deszczowa. Dużą część pieniędzy, które pochłonęła ta inwestycja była to kwota ponad 2 milionów złotych. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg uzyskano 1,1 mln złotych. Pozostałe pieniądze na wkład własny zabezpieczył powiat i gmina Wiązownica. To kwestia komfortu ale też bezpieczeństwa. Nie tylko dla kierowców, ale też pieszych i rowerzystów. Korzystając ze wsparcia rządowego, powiat jarosławski realizuje kolejne dwie inwestycje drogowe na trasach Pruchnik Jodłówka Helusz oraz Kidałowice Rokietnica o wartości 22 mln złotych. Na Podkarpaciu w tym roku dofinansowanie dostały 123 drogowe projekty. Łącznie wyremontowanych zostanie ponad 216 km dróg gminnych i powiatowych. Informacja: Aktualności TVP3 Rzeszów

Starostwo jarosławskie zakończyło przebudowę drogi powiatowej w Wiązownicy. Inwestycja o wartości ponad 2 milionów złotych została wsparta przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, a jej głównym elementem było wybudowanie ronda na skrzyżowaniu dróg Wiązownica - Radawa Wola Mołodycka. Na Podkarpaciu w 2020 roku 213 dróg powiatowych i gminnych uzyskało rządowe wsparcie w kwocie ponad 160 milionów, w tym roku do samorządów ma trafić blisko 175 milionów złotych.

Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ

Budowa ronda rozpoczęła się w ubiegłym roku. Takie skrzyżowanie dróg jednopoziomowe o okrężnym ruchu ma go upłynnić, ułatwiając kierowcom podróż do Radawy miejsca, które w okresie wakacyjnym cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Z reguły najbardziej wzmożony ruch jest w okresie weekendowym, jest bardzo duży ruch, to skrzyżowanie, na tym skrzyżowaniu było bardzo dużo wypadków, więc było to jak najbardziej zasadne, żeby to jednak przebudować. Oprócz tego została przebudowana nawierzchnia. Zakres prac obejmował przebudowę drogi powiatowej na ponad kilometrowym odcinku. Powstał też chodnik i kanalizacja deszczowa.

Dużą część pieniędzy, które pochłonęła ta inwestycja była to kwota ponad 2 milionów złotych. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg uzyskano 1,1 mln złotych. Pozostałe pieniądze na wkład własny zabezpieczył powiat i gmina Wiązownica. To kwestia komfortu ale też bezpieczeństwa. Nie tylko dla kierowców, ale też pieszych i rowerzystów. 

Korzystając ze wsparcia rządowego, powiat jarosławski realizuje kolejne dwie inwestycje drogowe na trasach Pruchnik Jodłówka Helusz oraz Kidałowice Rokietnica o wartości 22 mln złotych. Na Podkarpaciu w tym roku dofinansowanie dostały 123 drogowe projekty. Łącznie wyremontowanych zostanie ponad 216 km dróg gminnych i powiatowych.

Informacja: Aktualności TVP3 Rzeszów