Inwestycje w Centrum Opieki Medycznej

• Inwestycje w Centrum Opieki Medycznej. W ramach obligacji komunalnych radni przeznaczyli 1 mln. złotych na inwestycje w Centrum Opieki Medycznej. Jarosławski szpital, którego sytuację ekonomiczną i plany rozwoju na ostatniej sesji Rady Powiatu zrelacjonował dyrektor Krzysztof Bałata, zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, musi zostać dostosowany do końca 2012 roku do odpowiednich standardów.Pieniądze są niezbędne, bo w najbliższym czasie COM czekają duże inwestycje zwiększające standard placówki - mówi Tadeusz Chrzan Starosta Jarosławski - Na pewno ulegną zmianie na lepsze warunki na oddziale położniczo-ginekologicznym. Od września ruszy, jako już samodzielny, oddział kardiologiczny. Zostanie też położony większy nacisk na rehabilitację m.in. neurologiczną, kardiologiczną i ogólnoustrojową. - Wszystkie podjęte w ostatnim czasie działania mają ulepszyć sytuację finansową placówki, podnieść jej poziom, ale przede wszystkim zwiększyć zadowolenie pacjentów korzystających z usług naszego powiatowego szpitala - podsumowuje Tadeusz Chrzan.