Ortograficzne potyczki w Jarosławiu...

• Ortograficzne potyczki w Jarosławiu.... Już po raz kolejny i po rocznej, związanej z pandemią przerwie, ponad 80 osób zmierzyło się z językową łamigłówką. Walcząc o tytuł Jarosławskiego Mistrza Ortografii i udowadniając, że ciągle nie brakuje osób, które potrafią pisać poprawnie. Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ Tekst dyktanda dotyczył aktywności fizycznej i sportu. I choć wielu słów często używamy - to rzadko je piszemy. Tekst „O sporcie fifty-fifty” - czytał pochodzący z Jarosławia nauczyciel akademicki i muzyk Jacek Ścibor. I choć wydawać by się mogło, że tekst był stosunkowo prosty - zdaniem uczestników łatwo nie było. Sylwia Matuszczyk - Jakoś z łącznością miałam problem, żeby zdecydować się razem czy osobno, nie wszystko było osobno. Justyna Nalepa-Harpula - Sporo łamigłówek, sporo słów takich, nad którymi trzeba było zastanawiać się dłuższą chwilę. Henryk Grymuza - Dzisiejszy tekst był bardzo interesujący i niewątpliwie trudny ale świetnie skonstruowany. I bardzo na czasie. Organizatorami ortograficznych potyczek byli jarosławskie starostwo, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych oraz filia Biblioteki Pedagogicznej w Przemyślu. Źródło: TVP3 Rzeszów Aktualności (red. B. Wolańska)

Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ

Źródło: TVP3 Rzeszów Aktualności (red. B. Wolańska)