• Poznaliśmy trasę 79. Tour de Pologne. Powiat jarosławski zobaczymy podczas dwóch etapów!. 27 listopada na antenie TVP Sport odbyła się oficjalna prezentacja trasy nadchodzącej edycji Tour de Pologne UCI WorldTour. Czesław Lang szczegółowo przedstawił siedem etapów wyścigu, który odbędzie się w dniach 30 lipca – 5 sierpnia 2022 roku. Podobnie jak w poprzedniej edycji, kolarze będą musieli rywalizować na dość urozmaiconej trasie, na której nie zabraknie krótkich, stromych i decydujących podjazdów. W 2022 roku wyścig rozpocznie się 30 lipca w Kielcach, a zakończy 5 sierpnia w Krakowie. Indywidualna jazda na czas ponownie będzie kluczowym punktem wyścigu. W 2022 roku trasa tego etapu będzie prowadzić mocno pod górę, kolarze będą musieli pokonać przewyższenie 415 metrów. Przez Wiązownicę, Jarosław i Radymno wyścig przejedzie podczas 3. etapu z Kraśnika do Przemyśla, który odbędzie się 1 sierpnia 2022. Po raz kolejny miejscowości z powiatu jarosławskiego znajdą się na trasie podczas 5. etapu z Łańcuta do Rzeszowa (3 sierpnia 2022 r.). Tym razem kolarze przejadą przez Pruchnik (co może ich czekać, zobaczcie TUTAJ) Trasa 79. Tour de Pologne UCI WorldTour: Etap 1 – KIELCE – LUBLIN / 220.9 KM Etap 2 – CHEŁM – ZAMOŚĆ / 203.9 KM Etap 3 – KRAŚNIK, POWIAT KRAŚNICKI – PRZEMYŚL / 229.7 KM Etap 4 – LESKO, POWIAT LESKI – SANOK / 176.8 KM Etap 5 – ŁAŃCUT – RZESZÓW / 205 KM Etap 6 – SZAFLARY – BUKOVINA RESORT / 15.4 KM Etap 7 – VALSIR, SKAWINA – KRAKÓW / 175 KMInformacja: tourdepologne.pl, własna.

Trasa 79. Tour de Pologne UCI WorldTour:

Etap 1 – KIELCE – LUBLIN / 220.9 KM

Etap 2 – CHEŁM – ZAMOŚĆ / 203.9 KM