Prawie 53 mln zł z Funduszu Przewozów Autobusowych dla Podkarpacia

  • Wydrukuj
  • Email
  • Prawie 53 mln zł z Funduszu Przewozów Autobusowych dla Podkarpacia. Prawie 53 mln zł przeznaczono w tym roku na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym na Podkarpaciu. Pieniądze z rządowego Funduszu przewozów Autobusowych pomogą mieszkańcom 111 gmin regionu. Materiał TVP3 Rzeszów jest do zobaczenia TUTAJ Pierwszy nabór w ramach Funduszu Przewozów Autobusowych odbył się w 2019 roku. W tym roku w naszym regionie zgłosiło się 49 organizatorów transportu publicznego. W sumie wnioskowali o wsparcie w wysokości 66 milionów złotych. Możliwe było zawarcie 44 umów. Dofinansowanie w wysokości ponad 9 milionów złotych dostanie Związek Gmin PKS Rzeszów, a ponad 10 milionów powiat jarosławski (więcej na ten temat TUTAJ). Przy udziale środków własnych na poziomie 10 procent. Od momentu utworzenia Funduszu, na Podkarpacie trafiło wsparcie w wysokości 67 milionów złotych. Uruchomione zostały 364 linie, które zapewniają połączenia w 150 gminach. Zawsze w trakcie realizacji programu są oszczędności dlatego, jak mówił dziś dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, organizatorzy przewozów, z którymi nie podpisano umów, wciąż mają szanse na dofinansowanie. Źródło: TVP3 Rzeszów, Aktualności.

Prawie 53 mln zł przeznaczono w tym roku na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym na Podkarpaciu. Pieniądze z rządowego Funduszu przewozów Autobusowych pomogą mieszkańcom 111 gmin regionu.

Materiał TVP3 Rzeszów jest do zobaczenia TUTAJ

Pierwszy nabór w ramach Funduszu Przewozów Autobusowych odbył się w 2019 roku. W tym roku w naszym regionie zgłosiło się 49 organizatorów transportu publicznego. W sumie wnioskowali o wsparcie w wysokości 66 milionów złotych. Możliwe było zawarcie 44 umów.

Dofinansowanie w wysokości ponad 9 milionów złotych dostanie Związek Gmin PKS Rzeszów, a ponad 10 milionów powiat jarosławski (więcej na ten temat TUTAJ). Przy udziale środków własnych na poziomie 10 procent.

Od momentu utworzenia Funduszu, na Podkarpacie trafiło wsparcie w wysokości 67 milionów złotych. Uruchomione zostały 364 linie, które zapewniają połączenia w 150 gminach. Zawsze w trakcie realizacji programu są oszczędności dlatego, jak mówił dziś dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, organizatorzy przewozów, z którymi nie podpisano umów, wciąż mają szanse na dofinansowanie.

Źródło: TVP3 Rzeszów, Aktualności.