"Program Aktywizacji Społecznej w powiecie jarosławskim"

• "Program Aktywizacji Społecznej w powiecie jarosławskim".Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu ZAPRASZA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE NA 2012r. „Program Aktywizacji Społecznej w powiecie jarosławskim” W ramach projektu przewiduje się m.in. bezpłatne kursy zawodowe, dobrane po indywidualnych konsultacjach z uczestnikami projektu. Warunki dla uczestników projektu: - zamieszkiwanie na terenie powiatu jarosławskiego; - wiek 15-64 lata; - posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia ZUS, KRUS o niezdolności do pracy; Preferowane osoby bezrobotne. Szczegółowe informacje: BIURO PROJEKTU Jarosław ul. Jana Pawła II 17 (budynek Starostwa Powiatowego) pokój nr 102, II piętro tel. (16) 621-45-74Proponowane kursy: - operator walca drogowego - operator koparko-ładowarki - magazynier - malarz budowlany - hydraulik - płytkarz - sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej - cukiernik - kucharz małej gastronomii - projektowanie ogrodów - rękodzieło artystyczne - obsługa programów komputerowych z pakietu Office - grafika komputerowa i inne !W przypadku małej liczby osób na dany kurs - nie będzie on realizowany!Dodatkowe formy wsparcia: - zajęcia z doradcą zawodowym; - zwrot kosztów dojazdu na kursy; - rehabilitacja zdrowotna i społeczna; - zwrot kosztów opieki nad osobą zależną na czas kursów; - wyżywienie na czas kursów; - dodatkowe formy aktywnej integracji. Człowiek najlepsza inwestycjaProjekt realizowany będzie od stycznia 2012r. Projekt systemowy współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja integracji społecznej Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu

ZAPRASZA

OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

DO UDZIAŁU

W PROJEKCIE NA 2012r.
„Program Aktywizacji Społecznej
w powiecie jarosławskim”

W ramach projektu przewiduje się m.in. bezpłatne kursy zawodowe,
dobrane po indywidualnych konsultacjach z uczestnikami projektu.

Warunki dla uczestników projektu:
- zamieszkiwanie na terenie powiatu jarosławskiego;
- wiek 15-64 lata;
- posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności
lub orzeczenia ZUS, KRUS o niezdolności do pracy;
Preferowane osoby bezrobotne.

Szczegółowe informacje:
BIURO PROJEKTU Jarosław ul. Jana Pawła II 17
(budynek Starostwa Powiatowego) pokój nr 102, II piętro
tel. (16) 621-45-74

Proponowane kursy:

- operator walca drogowego
- operator koparko-ładowarki
- magazynier
- malarz budowlany
- hydraulik
- płytkarz
- sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej
- cukiernik
- kucharz małej gastronomii
- projektowanie ogrodów
- rękodzieło artystyczne
- obsługa programów komputerowych z pakietu
Office

- grafika komputerowa
i inne

!W przypadku małej liczby osób na dany kurs
- nie będzie on realizowany!

Dodatkowe formy wsparcia:

- zajęcia z doradcą zawodowym;
- zwrot kosztów dojazdu na kursy;
- rehabilitacja zdrowotna i społeczna;
- zwrot kosztów opieki nad osobą zależną
na czas kursów;
- wyżywienie na czas kursów;
- dodatkowe formy aktywnej integracji.

Człowiek najlepsza inwestycja

Projekt realizowany będzie od stycznia 2012r.

Priorytet VII Promocja integracji społecznej
Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji