"Solidarni z Ukrainą - kobiety kobietom"

• "Solidarni z Ukrainą - kobiety kobietom". "Solidarni z Ukrainą. Kobiety - kobietom" - to akcja zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu. W jej ramach zbierano kosmetyki dla kobiet które często z jedną walizką - uciekły z ogarniętej wojną Ukrainy. Materiał TVP3 Rzeszów dostępny jest TUTAJ Akcja jarosławskiego starostwa przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów. W ciągu zaledwie trzech dni udało się zebrać mnóstwo najróżniejszych kosmetyków dla pań. Przede wszystkim szampony, żele do kąpieli, dezodoranty, balsamy i kremy, ale też gąbki, grzebienie i szczoteczki. Z zebranych darów już przygotowano 50 kompletnych kosmetyczek, ale darów jest tak dużo będzie ich w sumie 100. Organizatorzy starają się, by w każdym komplecie były nie tylko te podstawowe kosmetyki dla pań, ale także coś wyjątkowego - na przykład perfumy. Pierwsze dary trafiły do pań które znalazły schronienie w Radymnie. Uciekły przed rosyjskimi bombami z Kijowa, Krzywego Rogu oraz innych ukraińskich miejscowości. W naszym kraju ukraińskie kobiety i ich dzieci mają dach nad głową i wyżywienie. Dostają odzież, środki czystości i zabawki dla najmłodszych. Dzięki prezentom z Jarosławia będą mogły także zadbać o siebie, by choć na chwilę zapomnieć o tym czego doświadczyły. Dary w ramach akcji "Solidarni z Ukrainą - Kobiety - kobietom" trafią wkrótce także do innych pań zza naszej wschodniej granicy , które znalazły schronienie między innymi w placówkach w Jarosławiu i Boratynie. Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów (K. Kuchaj).
Fot.: K. Kuchaj

Materiał TVP3 Rzeszów dostępny jest TUTAJ

Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów (K. Kuchaj).