XII sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

• XII sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Zawiadamiam niniejszym, że dnia 21 października 2011 r. o godzinie 10.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu przy ul. Jana Pawła II 17, II piętro odbędą się obrady XII sesji Rady Powiatu Jarosławskiego. Nadmieniam, że głównym tematem sesji będzie informacja o realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2010/2011. Ponadto w tematyce sesji znajdą się sprawy związane z bieżącą działalnością Powiatu Jarosławskiego, jak również informacja z wykonania budżetu powiatu za pierwsze półrocze 2011 roku. Przewodniczący Rady PowiatuLeszek SzczybyłoPorządek obrad XII sesji Rady Powiatu Jarosławskiego w dniu 21 października 2011 r.(początek obrad godz. 10.00) 1. Otwarcie sesji.2. Stwierdzenie prawomocności obrad.3. Przedstawienie porządku obrad.4. Informacja Starosty Jarosławskiego z prac Zarządu Powiatu w okresie pomiędzy XI a XII sesją Rady Powiatu5. Propozycje współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną im. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu 6. Przedstawienie stanowiska Jaworowskiej Rady Rejonowej w związku z wystosowaną rezolucją Rady Powiatu Jarosławskiego.7. Informacja o sytuacji na rynku pracy Powiatu Jarosławskiego.8. Informacja o realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2010/2011 .9. Przyjęcie informacji o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Jarosławskiego za I półrocze 2011 roku. 10. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości będącej własnością Powiatu Jarosławskiego. ( Nr 1 ) 11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Jarosławskiego oraz zapewnienia całodobowego dostępu do aptek w niedzielę, święta i inne dni wolne od pracy w 2011 roku. ( Nr 2 ) 12. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań i wysokości środków PFRON przeznaczonych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych. (Nr 3 ) 13. Podjęcie uchwały w sprawie nadania imienia szkołom wchodzącym w skład Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu( Nr 4 ) 14. Podjęcie uchwały w sprawie zawarcia porozumienia z Gminą Miejską Przemyśl dot. nauczania religii ( Nr 5 ) 15. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. ( Nr 6 ) 16. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia woli przystąpienia do projektu partnerskiego i zabezpieczenia środków finansowych w budżecie powiatu na lata 2013 – 2014 na realizację projektu pn. „Poprawa zdolności do zapobiegania zagrożeniom środowiska w obszarze przygranicznym” współfinansowanego w ramach działania 2.1. Ochrona Środowiska na obszarze przygranicznym Programu Współpracy Transgranicznej Polska- Białoruś-Ukraina 2007 – 2013 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. ( Nr 7 ) 17. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę Nr VIII/55/2011 Rady Powiatu Jarosławskiego z dnia 5 maja 2011 r. w sprawie zmian w planie wydatków budżetu Powiatu Jarosławskiego na 2011 r. ( Nr 8) 18. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w planie dochodów i wydatków budżetu Powiatu Jarosławskiego na 2011 rok. ( Nr 9 ) 19. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w planie dochodów i wydatków budżetu Powiatu Jarosławskiego na 2011 rok. ( Nr 10 ) 20. Podjęcie uchwały w sprawie emisji obligacji komunalnych. ( Nr 11 ) 21. Podjęcie uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Jarosławskiego. ( Nr 12 ) 22. Informacja na temat oświadczeń majątkowych za 2010 rok złożonych Przewodniczącemu Rady Powiatu Jarosławskiego i Staroście Jarosławskiemu. 23. Wnioski, oświadczenia, i zapytania Radnych. 24. Zakończenie obrad.

Przewodniczący Rady Powiatu
Leszek Szczybyło

Porządek obrad XII sesji Rady Powiatu Jarosławskiego
w dniu 21 października 2011 r.
(początek obrad godz. 10.00)

1. Otwarcie sesji.

2. Stwierdzenie prawomocności obrad.

3. Przedstawienie porządku obrad.

7. Informacja o sytuacji na rynku pracy Powiatu Jarosławskiego.

8. Informacja o realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2010/2011 .

12. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań

20. Podjęcie uchwały w sprawie emisji obligacji komunalnych. ( Nr 11 )

23. Wnioski, oświadczenia, i zapytania Radnych.

24. Zakończenie obrad.