Historyczne zwycięstwo! Jarosław górą w Lublinie.

• Wydrukuj
  • Email
  • Historyczne zwycięstwo! Jarosław górą w Lublinie.. Eurobud JKS Jarosław pokonał faworyzowany zespół MKS-u FunFloor Perły Lublin 24:25 i sprawił tym samym niemałą niespodziankę wszystkim kibicom. W wywalczeniu pełnej puli nie przeszkodziło nawet podwójne osłabienie w ostatnich minutach meczu. Najlepszą zawodniczką spotkania została Magda Balsam. Wynik otworzyła Dominika Więckowska (Lublin). Bramkę na 2:0, po rzucie karnym, zapisała na konto biało-zielonych Romana Roszak. Stan meczu, po dwóch celnych trafieniach, wyrównały Valentina Nestsiaruk i Magda Balsam. Kibice obserwowali w lubelskiej hali ciekawe spotkanie, gdzie zespoły rzucały do bramki niemalże naprzemiennie do ok. 15. minuty. Z dobrej strony prezentowała się przede wszystkim Dominika Więckowska, której rzuty pozwoliły gospodyniom na osiągnięcie minimalnego, jednopunktowego prowadzenia (7:6). W 22. minucie rzut Joanny Gadziny wyrównał stan meczu. Jarosławianki wykorzystały błędy lublinianek w ataku i w końcówce pierwszej połowy, przy wsparciu bramkarki Weroniki Kordowieckiej, wypracowały sobie trzypunktową przewagę (10:13). Na liście strzelczyń zameldowała się ponownie Joanna Gadzina, Magda Balsam, a gole dołożyły także Aleksandra Zimny, Ivona Mrden i Olivera Vukcevic. W ostatniej minucie celnie trafiła również Kinga Strózik. Finalnie, zespoły zeszły na przerwę przy prowadzeniu Jarosławia 12:15. Drugą połowę, tak samo jak pierwszą, rozpoczęły Dominika Więckowska i Romana Roszak (14:15). W 35. minucie tablica wyników wskazywała remis, a w 37. prowadziły już gospodynie. Ofensywą niemoc zespołu z Jarosławia starał się przerwać, prosząc o czas, szkoleniowiec Reidar Moistad. Pierwszą bramkę w drugiej części meczu zapisała na koncie czarno-niebieskich Aleksandra Zimny i od tej pory kibice znów mogli oglądać wyrównany bój. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania na dwupunktowe prowadzenie wyszły biało-zielone (22:20). Biorąc pod uwagę przebieg całego meczu, można było przewidzieć, że jarosławianki nie dadzą za wygraną i znów zremisują (2x Balsam, 22:22). O przerwę poprosiła trenerka MKS-u Monika Marzec. W ostatnich minutach emocji nie brakowało. Dwuminutową karę otrzymały dwie jarosławskie zawodniczki, co zdecydowanie utrudniło grę. Nie przeszkodziło to jednak w walce o pełną pulę. Świetnie w bramce spisała się Weronika Kordowiecka, a chwilę po niej trafiła Magda Balsam i Aleksandra Dorsz. Jarosławianki odniosły historyczne zwycięstwo z faworyzowanym MKS-em Lublin. MKS FunFloor Perła Lublin 24:25 Eurobud JKS Jarosław (12:15) Lublin: Wdowiak, Gawlik – Więckowska 11, Anastacio 2, Roszak 7, Szynkaruk 1, Portasińska 1, Płomińska 1, Beganovic 1, Zagrajek, Achruk, Pietras, Tatar, Szarawaga. Jarosław: Djurasinovic, Kukharchyk, Kordowiecka – Zimny 3, Mrden 1, Kozimur 1, Nestsiaruk 2, Gadzina 3, Balsam 8, Vukcevic 1, Dorsz 5, Strózik 1, Matuszczyk, Smolinh, Guziewicz. Informacja prasowa (tekst, zdj.): Eurobud JKS Jarosław

Eurobud JKS Jarosław pokonał faworyzowany zespół MKS-u FunFloor Perły Lublin 24:25 i sprawił tym samym niemałą niespodziankę wszystkim kibicom. W wywalczeniu pełnej puli nie przeszkodziło nawet podwójne osłabienie w ostatnich minutach meczu. Najlepszą zawodniczką spotkania została Magda Balsam.

Wynik otworzyła Dominika Więckowska (Lublin). Bramkę na 2:0, po rzucie karnym, zapisała na konto biało-zielonych Romana Roszak. Stan meczu, po dwóch celnych trafieniach, wyrównały Valentina Nestsiaruk i Magda Balsam.

Kibice obserwowali w lubelskiej hali ciekawe spotkanie, gdzie zespoły rzucały do bramki niemalże naprzemiennie do ok. 15. minuty. Z dobrej strony prezentowała się przede wszystkim Dominika Więckowska, której rzuty pozwoliły gospodyniom na osiągnięcie minimalnego, jednopunktowego prowadzenia (7:6). W 22. minucie rzut Joanny Gadziny wyrównał stan meczu.

Jarosławianki wykorzystały błędy lublinianek w ataku i w końcówce pierwszej połowy, przy wsparciu bramkarki Weroniki Kordowieckiej, wypracowały sobie trzypunktową przewagę (10:13). Na liście strzelczyń zameldowała się ponownie Joanna Gadzina, Magda Balsam, a gole dołożyły także Aleksandra Zimny, Ivona Mrden i Olivera Vukcevic. W ostatniej minucie celnie trafiła również Kinga Strózik. Finalnie, zespoły zeszły na przerwę przy prowadzeniu Jarosławia 12:15.

Drugą połowę, tak samo jak pierwszą, rozpoczęły Dominika Więckowska i Romana Roszak (14:15). W 35. minucie tablica wyników wskazywała remis, a w 37. prowadziły już gospodynie. Ofensywą niemoc zespołu z Jarosławia starał się przerwać, prosząc o czas, szkoleniowiec Reidar Moistad. Pierwszą bramkę w drugiej części meczu zapisała na koncie czarno-niebieskich Aleksandra Zimny i od tej pory kibice znów mogli oglądać wyrównany bój.

Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania na dwupunktowe prowadzenie wyszły biało-zielone (22:20). Biorąc pod uwagę przebieg całego meczu, można było przewidzieć, że jarosławianki nie dadzą za wygraną i znów zremisują (2x Balsam, 22:22). O przerwę poprosiła trenerka MKS-u Monika Marzec.

W ostatnich minutach emocji nie brakowało. Dwuminutową karę otrzymały dwie jarosławskie zawodniczki, co zdecydowanie utrudniło grę. Nie przeszkodziło to jednak w walce o pełną pulę. Świetnie w bramce spisała się Weronika Kordowiecka, a chwilę po niej trafiła Magda Balsam i Aleksandra Dorsz. Jarosławianki odniosły historyczne zwycięstwo z faworyzowanym MKS-em Lublin.

MKS FunFloor Perła Lublin 24:25 Eurobud JKS Jarosław (12:15)

Lublin: Wdowiak, Gawlik – Więckowska 11, Anastacio 2, Roszak 7, Szynkaruk 1, Portasińska 1, Płomińska 1, Beganovic 1, Zagrajek, Achruk, Pietras, Tatar, Szarawaga.

Jarosław: Djurasinovic, Kukharchyk, Kordowiecka – Zimny 3, Mrden 1, Kozimur 1, Nestsiaruk 2, Gadzina 3, Balsam 8, Vukcevic 1, Dorsz 5, Strózik 1, Matuszczyk, Smolinh, Guziewicz.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): Eurobud JKS Jarosław