Pogotowie wraca do COM

• Pogotowie wraca do COM. Wczoraj, 3 listopada, rzeszowski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił wynik postępowania o świadczenie usług ratownictwa medycznego w powiecie jarosławskim. Decyzją komisji od 22 grudnia br. pogotowie wróci do szpitala, a umowa na ratownictwo medyczne będzie podpisana do końca 2015 r. Pierwszy przetarg po protestach dyrekcji COM, ratowników medycznych i związków zawodowych wspieranych przez parlamentarzystów i władze powiatu, został decyzją prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia unieważniony. Rzeszowski oddział NFZ ogłosił zatem postępowanie konkursowe, którego wynikiem jest wczorajsza decyzja.