"Młodzi, aktywni, przedsiębiorczy, innowacyjni"

• "Młodzi, aktywni, przedsiębiorczy, innowacyjni". Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Kolbuszowskiego „NIL” zaprasza do udziału w projekcie pt.: "Młodzi, aktywni, przedsiębiorczy, innowacyjni" – wsparcie osób młodych bezrobotnych niezarejestrowanych w PUP i uczących się z województwa podkarpackiego w zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza  Edukacja Rozwój. Oś priorytetowa I Rynek pracy otwarty dla wszystkich. Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy – projekty konkursowe. Poddziałanie 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego Numer POWR.01.02.01-18-0015/21 Okres realizacji projektu: 01.02.2022 r. - 30.06.2023 r. UZUPEŁNIAJĄCY NABÓR FORMULARZY REKRUTACYJNYCH: 09.05.2022 r. – 20.05.2022 r. FORMY WSPARCIA W PROJEKCIE:·         Szkolenie umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej dla 40 UP. ·         W ramach szkolenia zapewnione będą materiały szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdu oraz poczęstunek. ·         Udzielenie pomocy bezzwrotnej (dotacji) na utworzenie przedsiębiorstwa  w kwocie 23 050,00 zł/UP dla 34 UP. ·         Finansowe wsparcie pomostowe wypłacane przez 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej (2800,00zł/ m-c przez 6 miesięcy/UP) dla 34 UP.WARUNKI UDZIAŁUDODATKOWE KRYTERIA PREMIUJĄCEProjekt skierowany jest do osób spełniających łącznie kryteria: ·         wiek 18-29 lat ·         osoby bezrobotne niezarejestrowane w urzędzie pracy ·         zamieszkujące lub uczące się na terenie województwa podkarpackiego (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego)·         osoby z niepełnosprawnościami ·         osoby o niskich kwalifikacjach (do ISCED 3) ·         osoby długotrwale bezrobotne ·         kobiety ·         osoby zamieszkałe na terenie miast średnich lub tracących funkcje społeczno-gospodarcze województwa podkarpackiego (Dębica, Jarosław, Jasło, Krosno, Łańcut, Mielec, Nisko, Przemyśl, Przeworsk, Ropczyce, Sanok, Stalowa Wola, Tarnobrzeg)UDZIAŁ W PROJEKCIE MOGĄ BRAĆ ZARÓWNO KOBIETY, MĘŻCZYZN JAK I OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE Osobom niepełnosprawnym zapewniamy pełny dostęp do projektu! UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY Dofinansowanie projektu z UE: 1 655 879,00 zł www.mapadotacji.gov.pl PRZYJMOWANIE DOKUMENTÓW ORAZ  SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE: Biuro projektu Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Kolbuszowskiego „NIL” 36-100 Kolbuszowa ul. Jana Pawła II 8; tel. 17 227 02 58 wew. 22 od poniedziałku do piątku w godzinach 07:30-16:00 oraz na stronie www.mlodzi-przedsiebiorcy.pl email: info@mlodzi-przedsiebiorcy.pl . Informacja prasowa (tekst, zdj) : Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Kolbuszowskiego „NIL”

Okres realizacji projektu: 01.02.2022 r. - 30.06.2023 r.

UZUPEŁNIAJĄCY NABÓR FORMULARZY REKRUTACYJNYCH: 09.05.2022 r. – 20.05.2022 r.

FORMY WSPARCIA W PROJEKCIE:

WARUNKI UDZIAŁU

DODATKOWE KRYTERIA PREMIUJĄCE

Projekt skierowany jest do osób spełniających łącznie kryteria:

·         wiek 18-29 lat

·         osoby bezrobotne niezarejestrowane w urzędzie pracy

·         osoby z niepełnosprawnościami

·         osoby o niskich kwalifikacjach (do ISCED 3)

·         osoby długotrwale bezrobotne

·         kobiety

Osobom niepełnosprawnym zapewniamy pełny dostęp do projektu!

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY

Dofinansowanie projektu z UE: 1 655 879,00 zł

www.mapadotacji.gov.pl

PRZYJMOWANIE DOKUMENTÓW ORAZ  SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE: Biuro projektu Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Powiatu Kolbuszowskiego „NIL” 36-100 Kolbuszowa ul. Jana Pawła II 8; tel. 17 227 02 58 wew. 22 od poniedziałku do piątku w godzinach 07:30-16:00 oraz na stronie www.mlodzi-przedsiebiorcy.pl email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..