XIV Jarosławskie Potyczki Ortograficzne już 30 maja!

• XIV Jarosławskie Potyczki Ortograficzne już 30 maja!. Spieszymy do Państwa z najważniejszym przesłaniem tej informacji - tegoroczna edycja Jarosławskich Potyczek Ortograficznych, odbędzie się 30 maja 2022 r. o godz. 10.00 w auli Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno - Ekonomicznej w Jarosławiu. Przed pasjonatami języka ojczystego kolejne dyktando najeżone pułapkami ortograficznymi. Zapisy będą możliwe w formie elektronicznej, poprzez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/U6Wg55qBJvRHgafc6 Podobnie jak w ubiegłych latach będą trzy kategorie 1) Szkoły podstawowe 2) Szkoły Ponadpodstawowe oraz 3) Kategoria otwarta. Więcej przydatnych szczegółów w regulaminie. Organizatorami konkursu są: Starosta Jarosławski, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu. Partnerami konkursu są: Burmistrz Miasta Jarosławia, Uniwersytet Rzeszowski i Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu. Wspomniany powyżej Regulamin znajduje się  na stronach Organizatorów (poniżej, jako załącznik) Koniecznie też trzeba zaanonsować, że tekst dyktanda zostanie w tym roku odczytany przez aktorkę Beatę Zarembiankę.Beata Zarembianka zagrała ponad  80 ról teatralnych, wystąpiła w kilku filmach i serialach telewizyjnych. Od 1996 r. jest aktorką Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Za swój największy sukces zawodowy uważa  stworzenie  prywatnego  teatru  „AVE TEATR”.   Jest w nim zarówno aktorką jak i producentką spektakli teatralnych, które cieszą się ogromnym powodzeniem zarówno w Rzeszowie jak i w innych regionach kraju. Przez 20 lat w Polskim Radiu Rzeszów  tworzyła oraz prowadziła audycję poetycko – muzyczną „Słowa”. Pracuje jako lektorka, ma na swoim koncie udział w wielu słuchowiskach  radiowych oraz dubbingu. W latach 2000 – 2004  prowadziła program informacyjny „Aktualności” w TVP Oddział w Rzeszowie. Od 2022 r. współpracuje z Politechniką Rzeszowską, wykłada na kierunku MBA. Za swoją pracę  otrzymała kilka znaczących nagród, do najważniejszych należy Złoty Krzyż Zasługi oraz Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Serdecznie zapraszamy!

IMG 4818

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki do pobrania

Załącznik nr 1 Regulaminu konkursu.docxplik w formacie .DOCX (118 Pobrań)