Nowe przejścia dla pieszych w powiecie jarosławskim

  • Wydrukuj
  • Email
  • Nowe przejścia dla pieszych w powiecie jarosławskim. Pięć nowy i bezpiecznych przejść dla pieszych na drogach powiatu jarosławskiego. Wykonane są w nowej technologii z czujnikami ruchu, sygnałami świetlnymi i głosowymi. Przejścia powstały w najbardziej ruchliwych miejscach, między innymi przy szkołach. W budowie pomogło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zobacz film TVP3 Rzeszów. Jest dostępny TUTAJ Jedno z nowych przejść powstało przy ulicy Konfederackiej w Jarosławiu. To bardzo ruchliwe miejsce, bo w pobliżu są bloki mieszkalne, przystanek autobusowy oraz wiele sklepów. Z przejścia każdego dnia korzysta kilkaset osób. Kolejne przejście powstało przy ulicy Żeromskiego, także na trasie biegnącej przez Jarosław drogi powiatowej. Znajduje się w pobliżu szkoły podstawowej numer 4. Przejścia zostały wykonane w nowej technologii. Na każdym jest wyniesienie zmuszające kierowców do zmniejszenia prędkości. Są specjalne znaki poziome i pionowe, a w jezdni i nad nią światła ostrzegające o zbliżaniu się pieszego. Są też ostrzeżenia głosowe. Na drogach powiatu jarosławskiego powstało w sumie 5 takich przejść. Poza Jarosławiem także w Radymnie, Laszkach i Pruchniku. Budowa nowych przejść dla pieszych kosztowała blisko milion złotych, z czego 780 tysięcy powiat jarosławski dostał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ze wsparcia na podobne inwestycje skorzystały także inne samorządy z Podkarpacia, miedzy innymi Przemyśl, Kolbuszowa oraz powiaty jasielski i niżański. Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów (red. K. Kuchaj).

Pięć nowy i bezpiecznych przejść dla pieszych na drogach powiatu jarosławskiego. Wykonane są w nowej technologii z czujnikami ruchu, sygnałami świetlnymi i głosowymi. Przejścia powstały w najbardziej ruchliwych miejscach, między innymi przy szkołach. W budowie pomogło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zobacz film TVP3 Rzeszów. Jest dostępny TUTAJ

Jedno z nowych przejść powstało przy ulicy Konfederackiej w Jarosławiu. To bardzo ruchliwe miejsce, bo w pobliżu są bloki mieszkalne, przystanek autobusowy oraz wiele sklepów. Z przejścia każdego dnia korzysta kilkaset osób.

Kolejne przejście powstało przy ulicy Żeromskiego, także na trasie biegnącej przez Jarosław drogi powiatowej. Znajduje się w pobliżu szkoły podstawowej numer 4. Przejścia zostały wykonane w nowej technologii. Na każdym jest wyniesienie zmuszające kierowców do zmniejszenia prędkości. Są specjalne znaki poziome i pionowe, a w jezdni i nad nią światła ostrzegające o zbliżaniu się pieszego. Są też ostrzeżenia głosowe.

Na drogach powiatu jarosławskiego powstało w sumie 5 takich przejść. Poza Jarosławiem także w Radymnie, Laszkach i Pruchniku. Budowa nowych przejść dla pieszych kosztowała blisko milion złotych, z czego 780 tysięcy powiat jarosławski dostał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ze wsparcia na podobne inwestycje skorzystały także inne samorządy z Podkarpacia, miedzy innymi Przemyśl, Kolbuszowa oraz powiaty jasielski i niżański.

Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów (red. K. Kuchaj).