Projekt partnerski

• Projekt partnerski. W poniedziałek, 28 listopada, odbyła się XIV sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Rozpoczęła się od podziękowań dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Adama Tomaszewskiego za pomoc w organizacji 130-lecia placówki. Po przedstawieniu przez starostę Jerzego Batyckiego informacji z prac Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym radni wysłuchali „informacji o stanie kultury, zabytków i dziedzictwa kulturowego” na ternie powiatu przedstawionej przez Jarosława Orłowskiego, dyrektora Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu oraz jego filii – Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu. W trakcie sesji radni przyjęli wszystkie zaproponowane uchwały. Jedna z nich to zmiana nazwy Centrum Kształcenia Ustawicznego na Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, co podkreśli możliwości kształcenia technicznego, jakie stwarza szkoła. Radni zgodzili się także na przystąpienie do projektu partnerskiego i zabezpieczenie środków finansowych w budżecie powiatu na lata 2013-2014 na realizację projektu „Poprawa dostępności terenów przygranicznych poprzez przebudowę drogi powiatowej nr 1674R Lubaczów – Laszki – Duńkowice w km 17+230 do 31+011” współfinansowanego w ramach działania 1.3 Poprawa dostępności regionu, priorytet 1: Wzrost konkurencyjności obszaru przygranicznego Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina na lata 2007-2013 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego”. Projekt ten przewiduje remonty dróg i poboczy (odpowiednio 13,5 i 26 km), które poprawią fatalny stan techniczny dróg łączących powiaty Jarosławki i lubaczowski. Przewidywana całkowita wartość projektu to ponad 17 mln zł, a dofinansowanie planowane jest w kwocie blisko 16 ml. zł.