Mikołaj z Polski

• Mikołaj z Polski. Ponad 150 paczek mikołajkowych trafi do dzieci z jaworowskiej parafii. Jutro, w dzień św. Mikołaja, prezenty zostaną zawiezione na Ukrainę, gdzie ks. Marek Niedźwiedzki rozda je po niedzielnej mszy. - Zgromadzenie prezentów było możliwe dzięki hojności radnych Rady Powiatu i Miasta – mówi przewodniczący RP, Leszek Szczybyło – Także dzięki sponsorom, którym chciałbym  w tym miejscu podziękować. Są to firmy:  Agrimpex, Sokołów, Lu Polska, San Pajda oraz Hurtownia Słodyczy Pieszko. Parafia w Jaworowie prócz religijnej prowadzi też działalność charytatywną i socjalną. Przy domu parafialnym funkcjonuje świetlica dla dzieci z rodzin biednych i patologicznych. Pragniemy dzieciom z naszego miasta, niezależnie od religii i narodowości, zapewnić pomoc w ich rozwoju – napisał do L. Szczybyły ks. Niedzwiedzki. Dzieci mogą korzystać z dodatkowych zajęć – obsługi komputera i nauki języków obcych, wziąć udział w wycieczkach i koloniach. Co bardzo ważne, także zjeść codzienny, ciepły posiłek. W tym roku dzięki jarosławskim radnym, przyjedzie też do nich Mikołaj z Polski.