Ważne zmiany w godzinach otwarcia jarosławskiego Muzeum

  • Wydrukuj
  • Email
  • Ważne zmiany w godzinach otwarcia jarosławskiego Muzeum. Od 1 lutego w jarosławskim Muzeum ruszają długo zapowiadane prace koncepcyjne, aranżacyjne i remontowe, które będą miały za zadanie przygotowanie placówki do przypadającego już za 2 lata wielkiego jubileuszu 100 lat działalności. Na czas prac należy się niestety liczyć z ograniczeniem dostępności Muzeum do zwiedzania.W Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich zaplanowano między innymi przygotowanie i aranżację nowej sali wystaw czasowych oraz odświeżenie części pomieszczeń administracyjnych. Prace będą odbywać się w ramach niedawno podpisanej umowy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu. Przy okazji, przeprowadzone zostaną prace konserwatorskie w kolejnej sali wystawowej oraz planowe odświeżenie części ekspozycji. Zespół Muzeum przygotuje także wystawę upamiętniającą Powstanie Styczniowe na ziemi jarosławskiej. Ekspozycja będzie kolejnym elementem projektu „Ballada o Złotym Oddziale – Powstanie Styczniowe na ziemi jarosławskiej”, który został dofinansowany ramach rządowego programu Niepodległa.Prace będą trwać od 1 lutego do 20 marca. W tym czasie Muzeum będzie otwarte dla Zwiedzających wyłącznie w niedziele od 11:00 do 16:00. W pozostałe dni pracy placówki, tj. od wtorku do soboty od 9:00 do 16:00, zwiedzanie będzie możliwe jedynie po uprzedniej rezerwacji. Muzeum niezmiennie zaprasza także dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli na lekcje muzealne. Proponowane tematy zajęć można znaleźć na stronie internetowej oraz w bezpłatnych ulotkach informacyjnych. Na zwiedzanie lub lekcję muzealną można umówić się przez telefon lub wysyłając maila na adres Muzeum.– Niestety, w zaistniałej sytuacji pewne ograniczenie możliwości odwiedzin w Muzeum okazało się najlepszym rozwiązaniem. Chcieliśmy utrzymać możliwość zwiedzania Muzeum przede wszystkim z uwagi na dzieci i młodzież szkolną, która bardzo chętnie korzysta z naszej bogatej oferty wycieczek i lekcji muzealnych – mówi Konrad Sawiński, p. o. Dyrektora Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich. – Nie możemy się doczekać, aż będziemy mogli Państwu zaprezentować efekty naszych działań. Informacja prasowa (tekst, zdj.) Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich

Od 1 lutego w jarosławskim Muzeum ruszają długo zapowiadane prace koncepcyjne, aranżacyjne i remontowe, które będą miały za zadanie przygotowanie placówki do przypadającego już za 2 lata wielkiego jubileuszu 100 lat działalności. Na czas prac należy się niestety liczyć z ograniczeniem dostępności Muzeum do zwiedzania.
W Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich zaplanowano między innymi przygotowanie i aranżację nowej sali wystaw czasowych oraz odświeżenie części pomieszczeń administracyjnych. Prace będą odbywać się w ramach niedawno podpisanej umowy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu. Przy okazji, przeprowadzone zostaną prace konserwatorskie w kolejnej sali wystawowej oraz planowe odświeżenie części ekspozycji. Zespół Muzeum przygotuje także wystawę upamiętniającą Powstanie Styczniowe na ziemi jarosławskiej. Ekspozycja będzie kolejnym elementem projektu „Ballada o Złotym Oddziale – Powstanie Styczniowe na ziemi jarosławskiej”, który został dofinansowany ramach rządowego programu Niepodległa.
Prace będą trwać od 1 lutego do 20 marca. W tym czasie Muzeum będzie otwarte dla Zwiedzających wyłącznie w niedziele od 11:00 do 16:00. W pozostałe dni pracy placówki, tj. od wtorku do soboty od 9:00 do 16:00, zwiedzanie będzie możliwe jedynie po uprzedniej rezerwacji. Muzeum niezmiennie zaprasza także dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli na lekcje muzealne. Proponowane tematy zajęć można znaleźć na stronie internetowej oraz w bezpłatnych ulotkach informacyjnych. Na zwiedzanie lub lekcję muzealną można umówić się przez telefon lub wysyłając maila na adres Muzeum.
– Niestety, w zaistniałej sytuacji pewne ograniczenie możliwości odwiedzin w Muzeum okazało się najlepszym rozwiązaniem. Chcieliśmy utrzymać możliwość zwiedzania Muzeum przede wszystkim z uwagi na dzieci i młodzież szkolną, która bardzo chętnie korzysta z naszej bogatej oferty wycieczek i lekcji muzealnych – mówi Konrad Sawiński, p. o. Dyrektora Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich. – Nie możemy się doczekać, aż będziemy mogli Państwu zaprezentować efekty naszych działań.

 

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.) Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich