Złoty wiek Jarosławia zagości w Pruchniku!

  • Wydrukuj
  • Email
  • Złoty wiek Jarosławia zagości w Pruchniku!. Już w sobotę, 16 września, Pruchnik odwiedzą rekonstruktorzy historyczni z różnych stron Polski. Piękny pruchnicki rynek zamieni się w scenerię dla pojedynków na miecze, szable i rapiery. W podcieniach pojawią się bardowie grający na dawnych instrumentach, a w rogu ulokuje się kat rodem z Jarosławia, który będzie przyuczał do swego mrocznego zawodu. A wszystko w ramach projektu pod tytułem “Muzeum Dostępne”, prowadzonego przez nasze Muzeum! To już kolejne wydarzenie realizowane w ramach projektu. Pierwszy piknik, połączony z obchodami 230. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry, miał miejsce w dniach 18-19 czerwca w Surochowie. Tydzień później, 24 czerwca, Złoty Wiek Jarosławia odwiedził Szkołę Podstawową w Laszkach. Zadanie jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna. Informacja prasowa (tekst, zdj.) Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich

Już w sobotę, 16 września, Pruchnik odwiedzą rekonstruktorzy historyczni z różnych stron Polski. Piękny pruchnicki rynek zamieni się w scenerię dla pojedynków na miecze, szable i rapiery. W podcieniach pojawią się bardowie grający na dawnych instrumentach, a w rogu ulokuje się kat rodem z Jarosławia, który będzie przyuczał do swego mrocznego zawodu. A wszystko w ramach projektu pod tytułem “Muzeum Dostępne”, prowadzonego przez nasze Muzeum!
To już kolejne wydarzenie realizowane w ramach projektu. Pierwszy piknik, połączony z obchodami 230. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry, miał miejsce w dniach 18-19 czerwca w Surochowie. Tydzień później, 24 czerwca, Złoty Wiek Jarosławia odwiedził Szkołę Podstawową w Laszkach. Zadanie jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

 Informacja prasowa (tekst, zdj.) Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich

 

377561446 791072532810271 5367194327112716417 n