Beksiński zawita do Muzeum w Jarosławiu!

  • Wydrukuj
  • Email
  • Beksiński zawita do Muzeum w Jarosławiu!. Zbliża się wielkimi krokami niezwykłe wydarzenie!  Od 13 października do 3 grudnia Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich zaprasza do unikatowego świata Zdzisława Beksińskiego, jednego z najbardziej oryginalnych artystów 2. połowy XX wieku. Wystawa „Beksiński. Czy znaczenie jest bez znaczenia?” poprowadzi Państwa przez różne okresy działalności artystycznej tego wybitnego twórcy rodem z Sanoka, od lat 50. aż do 2005 roku. Będzie można zobaczyć ponad 40 prac artysty: fotografie, rysunki, grafiki oraz malarstwo, któremu był wierny do końca życia. Wystawa czasowa „Beksiński. Czy znaczenie jest bez znaczenia?” nie mogłaby się odbyć bez mecenatu Fundacji Most the Most – głównego sponsora wydarzenia. Ekspozycja została zorganizowana we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku, z którego zbiorów pochodzą wszystkie prezentowane eksponaty. Wystawa będzie eksponowana w nowej sali wystaw czasowych Muzeum. Kapitalny remont pomieszczenia został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu Fundacji Leroy Merlin. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia! Kuratorem wystawy jest Bożena Buszta-Korman, a współkuratorem Łukasz Śliwiński. Do zobaczenia! Informacja prasowa (tekst, zdj.) Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich

Zbliża się wielkimi krokami niezwykłe wydarzenie!  Od 13 października do 3 grudnia Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich zaprasza do unikatowego świata Zdzisława Beksińskiego, jednego z najbardziej oryginalnych artystów 2. połowy XX wieku. Wystawa „Beksiński. Czy znaczenie jest bez znaczenia?” poprowadzi Państwa przez różne okresy działalności artystycznej tego wybitnego twórcy rodem z Sanoka, od lat 50. aż do 2005 roku. Będzie można zobaczyć ponad 40 prac artysty: fotografie, rysunki, grafiki oraz malarstwo, któremu był wierny do końca życia.

Wystawa czasowa „Beksiński. Czy znaczenie jest bez znaczenia?” nie mogłaby się odbyć bez mecenatu Fundacji Most the Most – głównego sponsora wydarzenia. Ekspozycja została zorganizowana we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku, z którego zbiorów pochodzą wszystkie prezentowane eksponaty. Wystawa będzie eksponowana w nowej sali wystaw czasowych Muzeum. Kapitalny remont pomieszczenia został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu Fundacji Leroy Merlin. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia!

Kuratorem wystawy jest Bożena Buszta-Korman, a współkuratorem Łukasz Śliwiński. Do zobaczenia!

BEKS aktualnosc plakat mały

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.) Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich