Zaczynają łącznik!

• Zaczynają łącznik!. Podczas osiemnastej sesji Rady Powiatu Jarosławskiego (29 marca) radni nadal skupili się nad porządkowaniem jarosławskiej oświaty. Pakiety uchwał oświatowych to wynik wchodzącej w życie we wrześniu tego roku reformy oświaty, która przekształca zasadnicze szkoły zawodowe i likwiduje licea profilowane, a także wynik porządkowania w sieci szkół powiatowych, czyli wygaszanie szkół, do których nie prowadzi się naboru, istniejących wyłącznie na papierze. Wszystkie uchwały zostały przyjęte. Ponadto w trakcie sesji radni jednogłośnie zatwierdzili do realizacji projekty, które dla osób bezrobotnych przygotował Powiatowy Urząd Pracy, a na które środki pochodzić będą z programów unijnych. Także 25 radnych wyraziło zgodę na rozbudowę jarosławskiego Centrum Opieki Medycznej – czyli rozpoczęcie budowy łącznika między budynkami szpitala. Radni zgodzili się również na powołanie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego,  przyjęli Powiatowy Program Pieczy Zastępczej na lata 2012-2014, określili zadania środków PFRON i zapoznali się ze sprawozdaniem i bilansem potrzeb PCPR. Przychylnie również odnieśli się do starań Radymna o zatrzymywanie się w tym mieście pociągów Intercity i apelowali o wprowadzenie takiego rozwiązania. Rada wysłuchała też informacji Powiatowego Inspektora Sanitarnego Beaty Mędrali o sytuacji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i dyrektora COM Krzysztofa Bałaty, który mówił o swojej placówce.